کد خبر: 373160 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۹-۲۰:۲۶ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره...

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

تهیه تبلت برای دانش آموزان اتباع خارجی محصل در کشورغلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تمهیدات این سازمان برای آموزش مجازی به دانش آموزان اتباع خارجی اظهار کرد: ۵۵۰ هزار دانش آموز اتباع و پناهنده در کشور داریم که تلاش کردیم از آموزش در شبکه شاد جا نمانند، هرچند تعدادی از آن‌ها به دلیل نداشتن تبلت از آموزش‌های این شبکه محروم شدند و ناگزیر به استفاده از فرصت رفع اشکال حضوری می باشند.

او ادامه داد: قصد داریم با همکاری سازمان‌های بین المللی و دولت برای این دانش آموزان اتباع تبلت تهیه نماییم تا از سال آینده که آموزش مجازی بخشی از آموزش رسمی کشور می‌شود، تمام دانش آموزان اتباع از این فرصت بهره‌مند شوند.

آزمون‌ دیپلم مدارس خارج از کشور حضوری است

رئیس مرکز اموز بین الملل و مدارس خارج از کشور درباره مدیریت وضعیت دانش آموزان ایرانی مدارس خارج از کشور اظهار کرد: در خارج از کشور مدارس تابع شرایط کشور میزبان می باشند؛ بنابراین تاریخ بازگشایی مدارس هم تابع همان کشور مبدا خواهد بود.

او اضافه کرد: به طور کلی در اکثر کشور‌ها آزمون دیپلم حضوری برگزار می شود و اگر در کشوری اجازه این کار را ندادند، آزمون حضوری شهریور ماه برگزار می‌شود.

رئیس مرکز اموز بین الملل و مدارس خارج از کشور بیان کرد: قصد داریم با توسعه آموزشی مجازی طبف وسیعی از آموزش‌ها را از همین طریق ارائه کرده و به عدالت آموزشی کمک نماییم.


بیشتر بخوانید:

تعطیلی ۳۹ مدرسه ایرانی خارج از کشور برای مقابله با کرونا

کمک‌های بین المللی برای بهبود بهداشت مدارس در مقابله با کرونا

کرونا مدارس را با آموزش مجازی آشتی داد؟

بهبود آموزش مجازی با توجه به تحریم‌ها نیازمند کمک‌های بین‌المللی است


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top