کد خبر: 373164 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۹-۲۱:۵۳ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

مطمئنا توافق این افراد برروی ۱ نفر شانس شهردار سابق تهران را برای ریاست کمتر خواهد کرد. اما اکنون پرسش برسر این است که آیا باید حضور پررنگ تر حاجی بابایی و جریان مقابل قالیباف را در مجلس آینده برای...

مطمئنا توافق این افراد برروی ۱ نفر شانس شهردار سابق تهران را برای ریاست کمتر خواهد کرد. اما اکنون پرسش برسر این است که آیا باید حضور پررنگ تر حاجی بابایی و جریان مقابل قالیباف را در مجلس آینده برای تصدی ریاست امری خوشحال‌کننده برای اصلاح‌طلبان دانست یا نه؟
از زاویه‌ای در کمال تعجب پاسخ مثبت است. باتوجه به سابقه چالش‌ها و درگیری‌هایی که اصلاح‌طلبان با شخص قالیباف و جریان‌های حامی او داشتند به دید می‌رسد حداکثر نیرو را برای ناکامی قالیباف در ریاست مجلس آینده به کار ببرند و هر فرد دیگری که بتواند با کنار گذاشتن قالیباف رئیس مجلس شود آن‌ها را خوشحال کند و التیام بخش زخم‌های جریان اصلاح‌طلب باشد.
اما باید به این نکته نیز توجه نماییم که مجلس آینده، مجلس یکدستی است و به هرکدام از افرادی که در مجلس آینده می باشند نگاه نماییم، هریک شرح دیگری در قالبی دیگر است و هر کدام ضدیت خودشان را در مقاطع مختلف به اصلاح‌طلبان نشان دادند، چه میرسلیم باشد چه زاکانی و چه امثالهم. آن‌ها عملا در طی سال ها، صدوهشتاد درجه با اصلاح‌طلبان متفاوتند، بنابراین حضور حاجی بابایی به عنوان رئیس مجلس آن چنان تاثیری در حس و حال اصلاح‌طلبان ندارند.

اگرچه شکست قالیباف به عنوان فردی که به عنوان ضدیت با اصلاح‌طلبان مشهور شده می‌تواند از جهتی باعث خوشحالی اصلاح‌طلبان شود اما قطع یه یقین خطر حاجی‌بابایی برای اصلاح‌طلبان کمتر از قالیباف نخواهد بود چه بسا او تجربه جدیدی برای مجلس قلمداد شودکه آسیبش به اصلاح‌طلبان بیشتر از آنچه که در مجموعه قالیباف است، باشد.
به هر صورت سه گرایش در مجلس یازدهم خواهیم داشت نئو اصولگرایی که رهبری آن را قالیباف برعهده گرفته است و تلاش بیشتری خواهد کرد تا وقتش را برای این ایده بگذارد او تلاش می‌کند ضمن در اختیار داشتن مجلس پایگاه‌هایی را ایجاد کرده و کادرسازی کند، اصولگرایان سنتی که مسلما اگر ریاست مجلس را داشته باشند تلاش کنند برای ضعیف نشان دادن اصلاح‌طلبان و طیف تیم روحانی تمام تلاش خود را داشته باشند و در هر صورت به این ۲ ضربه بزنند. دسته سوم پایداری‌ها و سپس مدیران احمدی‌نژادی که به دید می‌رسد به ۱ ائتلاف دست یافته اند و البته ممکن است با اصولگرایان سنتی هم برای شکست قالیباف هم صدا شوند. در نهایت اینکه شادی طولانی مدتی از اینکه حاجی بابایی و یا قالیباف رئیس مجلس شود نصیب اصلاح‌طلبان نخواهد شد.


1717

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top