کد خبر: 374056 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵-۰۹:۳۷ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

خبرگزاری میزان – شیوع ویروس کرونا در آمریکا رنگین پوستان و گروه‌های اقلیت این کشور را که معمولاً قشر آسیب پذیر و کم درآمد می باشند، بیش از سایر گروه‌ها تحت تاثیر پیامد‌های منفی این بحران قرار داده...

تبعیض نژاد و محرومیت رنگین پوستان از خدمات درمانی عانل اصلی شمار بالای قربانیانخبرگزاری میزان – شیوع ویروس کرونا در آمریکا رنگین پوستان و گروه‌های اقلیت این کشور را که معمولاً قشر آسیب پذیر و کم درآمد می باشند، بیش از سایر گروه‌ها تحت تاثیر پیامد‌های منفی این بحران قرار داده است. 

قربانی شدن حدود ۱۰۰ هزار نفر از مردم آمریکا این کشور را همچنان در صدر جدول کشور‌های کرونا زده قرار داده است.

در زمان اجرای قرنطینه در نیویورک که کانون شیوع این ویروس در آمریکا به شمار می‌رود، کارگران رنگین پوست مانند رانندگان اتوبوس، رفتگران و فروشندگان مجبور بودند، هر روز (day) به سر کار بروند.

کوپلند، یکی از کارگران رنگین پوستان بود که ۱ هفته پس از شیوع این ویروس به دلیل آلوده شدن، جان خود را از دست داد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت نیویورک، دستکم ۶۲۵ نفر از کارگران شهرداری این شهر به ویروس کرونا مبتلا شدند و ۶ نفر تاکنون جان خود را از دست دادند.

برخی از اقتصاددانان بر این باورند که پیامد‌های ویرانگر متوجه گروه‌های اقلیتی که در این بحران به عنوان کارگران اساسی در آمریکا مشغول به کار می باشند، می‌شود.

این در حالی است که این گروه از کارگران مجبور می باشند در این بحران جان خود و خانواده هایشان را به خطر انداخته و به سر کار بروند، در حالی که کارگران دیگر در خانه می‌مانند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا حضور بیش از حد برخی از گروه‌های اقلیت در میان کارگران اساسی را به عنوان یکی از فاکتور‌های احتمالی در افزایش موارد ابتلا در این جوامع تلقی می‌کند.

به گفته این مرکز، خطر آلوده شدن و ابتلا به ویروس کرونا در میان کارگران صنایع اساسی بیشتر است.

بر اساس تجزبه و تحلیل داده‌های منتشر شده در اوایل هفته جاری از سوی موسسه سیاست اقتصادی، افراد رنگین پوست (سیاهان، لاتین تبارها، آسیایی تبار و سایر گروه‌ها غیر از سفید پوستان) ۴۳ درصد از کل کارگران مشاغل اساسی را در بحران کرونا تشکیل می دهند.

موسسه سیاست اقتصادی می‌گوید در حالی که سیاه پوستان تنها ۱۳ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند، کارگران سیاه پوست ۱۵ درصد از کل کارگران مشاغل اساسی را در زمان بحران کرونا شامل می‌شوند.

در همین حال شهروندان اسپانیایی تبار و یا لاتین‌ تبارها، ۱۸ درصد از جمعیت را تشکیل داده در حالی که ۲۱ درصد از کارگران مشاغل ضروری این افراد می باشند.


حتی در برخی از شهر‌های آمریکا مانند نیویورک که کانون شیوع ویروس کروناست کارگران سیاه پوست و لاتین تبار بخش بیشتری از کارگران را تشکیل می‌دهند.

آمار‌ها نشان می دهد در شهر نیویورک، ۷۵ درصد از کارگران اصلی شهر، شهروندان رنگین پوست می باشند.

یکی از اعضای این موسسه به شبکه «‌ای بی سی نیوز» می‌گوید، به دید می‌رسد که افراد رنگین پوست به طور نامتناسبی به ویروس کرونا مبتلا شدند، مخصوصاً در زمانی که آنها به عنوان کارگران مشاغل ضروری فعالیت کنند.

نکته قابل توحه دیگر آن است که محرومیت جامع اقلیت در آمریکا از مراقبت‌های بهداشتی، عامل بسیار مهمی در قربانی شدن هزاران نفر از رنگین پوستان به شمار می رود.


تحقیقات رسانه‌های آمریکا نشان می دهد تا کنون بیش از ۲۰ هزار شهروند آفریقایی تبار در سراسر آمریکا به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از ست داده اند.

علاوه بر آن  تحقیقان نشان می دهد شمار تلفات سیاه پوستان بر اثر کرونا ۳ برابر بیشتر از افراد سفید پوست است.

محققان بر این باورند سیاه پوستان و گروه‌های اقلیت مجبور به انجام مشاغلی می باشند که ماندن در خانه و یا انجام دورکاری از گزینه‌های آنها به شمار نمی‌آید.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top