کد خبر: 374063 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵-۰۸:۱۲ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

به گزارش اقتصادآنلاین با نقل قول از سایت طلا، طلا انتظار این را میکشد تا بالا گرفتن هرچه بیشتر تنش‌های میان این ۲ کشور بالاخره مرز 1800 دلار را نیز فتح کند.. . با توجه شرایط موجود یعنی تنش‌های...

به گزارش اقتصادآنلاین با نقل قول از سایت طلا، طلا انتظار این را میکشد تا بالا گرفتن هرچه بیشتر تنش‌های میان این ۲ کشور بالاخره مرز 1800 دلار را نیز فتح کند.

با توجه شرایط موجود یعنی تنش‌های سیاسی-جغرافیایی موجود میان آمریکا و دیگر کشور با محوریت چین ممکن است که سرمایه گزاران با شروع ۱ جنگ تجاری دیگر، تاریخ را تکرار کنند.

این اختلافات میان روابط چین و آمریکا به سال گذشته برمیگردد یعنی هنگامی که پس اعتراضات ضد دولتی در هنگ کنگ چین قانونی را به تصویب رساند که به واسطه آن چین قانون امنیت ملی را به هنگ کنگ تحمیل میکرد. این قانون امکان درگیری بین نیروهای امنیتی چین و تظارهرات کنندگان طرفدار دموکراسی در چین را به وجود می آورد. این امکان را فراهم میکرد که ایلات متحره آمریکا بتواند روابط اقتصادی ویژه هنگ کنگ را مورد بازبینی قرار دهد. هردو این قوانین با هدف تضعیف هنگ کنگ تصویب شد.

آمریکا این پیشنهاد چین را فاجعه بار خواند و آن را محکوم کرد و از چین درخواست کرد تا در آن تجدید دید کند.

یک تحلیلگر روابط ژئوپلوتیکال اعلام کرد که این موضوع میتواد باعث بیشتر شدن اعتراضات و درگیری‌ها در چین شود و در نتیجه روابط میان چین آمریکا نیزه تیره تر خواهد شد.

همه این شرایط باعث میشود بتوانیم فتح 1800 دلاری طلا را ۹ تنها معقول بلکه کاملا عملی بدانیم هرچند تمام ما میدانیم که طلا برای 1800 دلاری شدن راه دشواری را در پیش رو دارد.

در حال حاضر قیمت طلا 1733 دلار است که حدس میزنیم دلیل ماندن طلا در این محدوده بعضی از بازار‌ها سهام نسبتا قوی، ارزش دلار آمریکا و امکان از بین رفتن بیماری کرونا در کوتاه مدت است.

تلاش جهان برای بازگشت به شرایط نرمال و تاثیر آن بر ارزش طلا

به دید می رسد که در کشور‌های جهان موارد تازه ابتلا به ویروسا کرونا در حال کاهش است واقعا چرا که طبق آمار‌ها جهان در اوج ابتلا به بیماری ناشی از این ویروس قرار گرفته است.

تا به امروز (today) 2.17 ملیون نفر در سرتا سر جهان به ین بیماری مبتلا شده اند که 1.99 ملیون نفر بهبود یافته اند و 336 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند. حقیقت غم انگیز این است که احتمال میرود جهان تا ۲ سال دیگر درگیر این بیماری خواهد بود و مشخص نیست که با توجه به از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی شاهد اافزایش این بیماری تمام گیر خواهیم بود یا نه. بهر حال تا زمان تولید واکسن این بیماری همچنان تمام این مشکلات ادامه خواهند یافت.

بسیاری متخصصان عفونی آمریکا معتقدند که این واکسن میتواند تا دی ماه سال جاری در دسترس قرار بگیرند.

جهان در حال تلاش کردن است که به وضعیت نرمال خود باز گردد و این باز گشت به وضعیت نرمال هزینه‌های زیادی در بر دارد. ابتدای تمام هزینه‌های کلان موجود است یعنی هزینه‌هایی که برای کمک به مردم در این شرایط صورت گرفت و البته هزینه‌های مقابله با ویروس کرونا. این هزینه‌ها بدهی‌های عظیمی را برای دولت‌ها و البته دولت آمریکا به وجود آورد. دولت آمریکت در ماه گذشته توانست ۱ رکورد تازه در مقدار بدهی‌هایش ثبت کند.

از جمله نتایجی که میتوان از این بحران اقتصادی پیش بینی کرد کاهش ارزش دلار آمریکا و گران شدن چشمگیر قیمت طلا طی ۵ و یا حتی ۱۰ سال آینده باشد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top