کد خبر: 374083 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵-۰۸:۳۹ ارسال توسط : |
1 بازدید
پ

آفتاب‌‌نیوز : سید محمدرضا میر با بیان اینکه ۷ استان جنوبی درگیر مبارزه (fight) با آفت ملخ صحرایی می باشند، گفت: در استان سیستان بلوچستان در سطحی معادل ۱۲۶هزار و۵۳۷ هکتار، هرمزگان در سطحی بالغ بر...

آفتاب‌‌نیوز :

سید محمدرضا میر با بیان اینکه ۷ استان جنوبی درگیر مبارزه (fight) با آفت ملخ صحرایی می باشند، گفت: در استان سیستان بلوچستان در سطحی معادل ۱۲۶هزار و۵۳۷ هکتار، هرمزگان در سطحی بالغ بر ۶۱هزار و ۷۳۷ هکتار، بوشهر در سطحی بالغ بر ۳۹هزار و ۲۸۵ هکتار، منطقه جنوب کرمان در سطحی بالغ بر ۲۵هزار و ۹۴۷هکتار، دراستان فارس ۲۵هزار و۸۴۰ هکتار، در خراسان جنوبی ۱۴ هزار و ۹۵ هکتار و در استان خوزستان در سطحی بالغ بر ۶۰۱۷ هکتار با آفت ملخ صحرایی مبارزه (fight) شیمیایی شده است.

وی ادامه داد: در مجموع سطح مبارزه (fight) با این آفت در ۷ استان کشور حدود ۳۰۰ هزار هکتار است و پیش بینی می شود که سطح مبارزه (fight) با این آفت تا ۱ میلیون هکتار هم برسد و استان های دیگری همچون کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و بخش مرکزی استان کرمان را نیز درگیر کند.

هجوم دسته های پرجمعیت ملخ به استان هرمزگان

سخنگوی سازمان حفظ نباتات اضافه کرد: خوشبختانه آفت ملخ صحرایی تاکنون هیچ خسارتی به باغها و مزارع کشاورزی نزده است.

وی با اشاره به اینکه دسته های ملخ همچنان در حال ورود به کشور می باشند، گفت: دسته های گسترده تر و پرجمعیت تر ملخ صحرایی در حال حاضر وارد استان هرمزگان و منطقه جاسک شده اند و همکاران ما در این استان در حال مبارزه (fight) با این آفت می باشند.

میر در پایان گفت: به دید می رسد خردادماه سختی از جهت مبارزه (fight) با آفت ملخ صحرایی در استان های جنوبی کشور در پیش داشته باشیم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top