کد خبر: 374088 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵-۰۸:۳۰ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

به گزارش خبرآنلاین، عباس قاسمی درباره این طرح فروش که با ابلاغ وزارت صمت و سیستم تازه ستاد تنظیم بازار اجرا می شود، اظهار کرد: با برگزاری جلسات تخصصی در کمیته خودرو، مصوب شد که سایپا در طرح فروش...

به گزارش خبرآنلاین، عباس قاسمی درباره این طرح فروش که با ابلاغ وزارت صمت و سیستم تازه ستاد تنظیم بازار اجرا می شود، اظهار کرد: با برگزاری جلسات تخصصی در کمیته خودرو، مصوب شد که سایپا در طرح فروش فوق العاده ۱۰هزار محصول خود را به فروش برساند.

قاسمی با بیان اینکه شفافیت در فرآیندها و عدالت در عرضه محصول، راهبرد تازه گروه سایپا است، اضافه کرد: بر اساس این روش و سازوکار، هیچ تفاوتی بین فردی که روز (day) اول ثبت نام می‌کند با کسی که روز (day) آخر مراحل ثبت‌نام را انجام می‌دهد، وجود ندارد و شانس تمام براساس قرعه‌کشی یکسان است.

وی تاکید کرد: در گذشته "زمان ثبت نام" برای متقاضیان اهمیت قابل توجهی داشت ولی خوب در طرح تازه وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار، دیگر قیدِ زمان وجود ندارد و فروش خودرو در قالب قرعه‌کشی نهایی می شود.

معاون مهندسی سازمان سایپا اضافه کرد: مدت زمان ثبت نام قبل از قرعه کشی ۱۰ روز (day) تعیین شده که ۳ روز (day) اول تنها احراز هویت و ۷ روز (day) بعدی واریز وجه به میزان ۵۰ درصد قیمت مصوب خودرو است که البته در ۷ روز (day) دوم امکان توامان احراز هویت و واریز وجه وجود دارد.

قاسمی اضافه کرد: متقاضیان خرید خودرو ۱ هفته برای ثبت نام فرصت می دارند که امیدواریم در این شرایط ورودی کاربران به سایت متعادل باشد و مشکلات قبلی برای ثبت‌نام مشتریان ایجاد نشود.

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا اظهار کرد: در اجرای این طرح ابتدا متقاضیان ثبت نام خودرو به وب سایت رسمی فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به آدرس www.saipacorp.com مراجعه کرده و با درج مشخصات کامل و طی کردن مراحل پیش ثبت نام، نام کاربری و رمز ورود به سیستم را دریافت کنند.

قاسمی با بیان اینکه سیستم "امتا" به صورت آنلاین ثبت نام های انجام شده را راستی آزمایی می‌کند، اضافه کرد: پس از این مرحله، متقاضیان ۱ هفته فرصت می دارند تا ۵۰ درصد از مبلغ خودرو مورد دید خود را به حساب شرکت واریز کنند. پس از ۱ هفته روند ثبت‌نام متوقف می‌شود و قرعه‌کشی برای تخصیص خودرو به مشتریان با حضور نمایندگانی از سازمان‌های ذی‌ربط و نهادهای نظارتی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اسامی منتخبین قرعه‌کشی به صورت عمومی اعلام خواهد شد، اضافه کرد: مبلغ پرداختی کسانی که در قرعه‌کشی انتخاب نشده‌اند، طی ۷ روز (day) کاری پس از اعلام نتایج به حساب آنها بازگردانده می‌شود.

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا ادامه داد: در سیستم فروش فوق‌العاده تازه که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری خودروسازان طراحی و اجرا شده، نقش واسطه‌ها و ودلالان کمرنگ می شود، از این رو افرادی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که شرایط لازم را داشته باشند.

قاسمی درباره شرایط ثبت‌نام‌کنندگان خودرو نیز اظهارداشت: با هر کد ملی تنها امکان ثبت نام و خرید ۱ دستگاه خودرو مجاز است، در غیر این صورت قرارداد از سوی خودروساز به صورت ۱ طرفه، لغو می‌شود. مشتریانی که در ۳۶ ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از سایپا یا ایران‌خودرو کرده‌اند، مجاز به ثبت‌نام نیستند.

وی با بیان اینکه خریدار خودرو نباید پلاک انتظامی فعال داشته باشد، ادامه داد: دارا بودن گواهینامه رانندگی و سن بالای ۱۸ سال هم برای ثبت‌نام خودرو الزامی است.

قاسمی در پایان در ضمن اینکه از مردم خواست از مراجعه مستقیم به سیستم امتا خودداری کرده و تمام مراحل را از سایت رسمی سایپا انجام دهند، تاکید کرد: کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی و... تمام باید متعلق به شخص ثبت‌نام‌کننده باشد و مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت نمایند، واقعا چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به حساب فرد دیگر بر عهده ثبت‌نام‌کننده است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top