کد خبر: 374096 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵-۱۰:۲۷ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : . . امروز صبح قدری چیز نوشتم و مخصوصا لایحه خسارات را پاک‌نویس کردم به فارسی. ناهار مهدی‌خان امیر تومان این‌جا بود و مسیو پرنی نبود. بعد از ناهار میرزا...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیرمختار فرانسه در طهران که مدتی است به پاریس آمده هیچ سراغی از ما نگرفته است!

امروز صبح قدری چیز نوشتم و مخصوصا لایحه خسارات را پاک‌نویس کردم به فارسی. ناهار مهدی‌خان امیر تومان این‌جا بود و مسیو پرنی نبود. بعد از ناهار میرزا حسین‌خان به اتفاق ممتازالسلطنه [سفیر ایران (IRAN) در فرانسه] به دیدن دوشس دومنمورانسی رفت. من و انتظام‌الملک به گردش به ورسایل رفتیم، حقیقتا بهشت است.

شام باز خانم رفیق عبدالحسین‌خان که حالا بیش‌تر رفیق مشاور [وزیر خارجه] شده مهمان ما بود و شعر برای ما خواند؛ ولی خوب با انتظام‌الملک و میرزا حسین‌خان مواضعه [همدستی] کرده بعد از شام فرار کردیم و رفتیم در توئیلری گردش کرده برای خواب مراجعت کردیم. مسیو پرنی سر شام هم نبود.

از مسائل غریب این‌که مسیو لکنت وزیرمختار فرانسه در طهران که مدتی است به پاریس آمده هیچ سراغی از ما نگرفته است و عجب‌تر آن‌که ظاهرا چند روز (day) در پاریس بود و مسیو پرنی حضور او را در پاریس از ما پنهان می‌کرد و می‌گفت به واسطه کسالت مزاج در لیون مانده است.

منبع: یادداشت‌های روزانه محمدعلی فروغی، به کوشش محمدافشین وفایی و پژمان فیروزبخش، تهران: سخن، چاپ هفتم، ۱۳۹۸، ص ۱۳۳.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top