کد خبر: 380709 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۶-۰۳:۱۹ ارسال توسط : |
7 بازدید
پ

. به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،مراسم تجلیل و اهدای مدرک درجه ۱ هنری کشور به بهروز رضوی نویسنده و گوینده پیشکسوت رادیو امروز (today) با حضور شاه آبادی معاون...

تجلیل از بهروز رضوی، صدای ماندگار و خاطره ساز رادیو

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،مراسم تجلیل و اهدای مدرک درجه ۱ هنری کشور به بهروز رضوی نویسنده و گوینده پیشکسوت رادیو امروز (today) با حضور شاه آبادی معاون صدا، طباطبایی مدیر (manager) عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و جمعی از مدیران شبکه‌های رادیو در حال برگزاری است.

بهروز رضوی متولد دی ماه ۱۳۲۶ است؛ فعالیت خود را از موسیقی و ساز دهنی شروع کرد، بعد‌ها به تهران آمد و وارد رادیو شد، جنس صدایش او را در گویندگی و دوبله بسیار به شهرت رساند.

او در سال ۱۳۴۷، همکاری خود را با رادیو، با نویسندگی شروع کرد و دیری نگذشت که یکی از صدا‌های دلنشین و جذاب رادیویی، در حنجره او کشف شد. ویژگی خاص او به عنوان گوینده رادیو همچون بسیاری از گویندگان هم دوره ای خود به دلیل دانش ادبی بالا، داشتن کمترین تپق در اجرا و برخورد فروتنانه وی با دیگر همکاران، به خصوص کوچکتر‌ها و افراد کم تجربه‌تر مورد توجه است.

او بازی در ۱۰ فیلم سینمایی و تلویزیونی مانند ردپایی بر شن، محموله، آب را گل نکنید، جستجوگر، دادستان، شانس زندگی، یکباربرای همیشه، آبادانی ها، شعله‌های خشم و نجات یافتگان را در کارنامه حرفه‌ای خویش دارد.

شاه آبادی درباره بهروز رضوی گفت: برای رادیو توفیق است که امروز (today) یکی از فرزندان خود را تجلیل می کند، در طول ۸۰ سال رادیو،شخصیت ارزشمندی مانند استاد بهروز رضوی را در درون خودش پرورش داده و رادیو به وجود آنها افتخار کرده است.

وی اضافه کرد:اگر رادیو در عرصه رسانه،زندگی،آموزش،سرگرمی،مهارت و.. در کشور تاثیر گذار است، به واسطه چهره های فرهیخته رادیو مانند بهروز رضوی خواهد بود.

معاون صدا عنوان کرد: واقعیت این است که استاد را به صدای او می شناسیم و جامعه هم با صدای او آشناست و می شناسند. صدا تنها ظرفی است چراکه در کنار آن دانش، خرد،ادیب بودن، تسلط به شعر،ادبیات کهن را در ظرفی به اسم صدا دریافت می نماییم. توانایی،مهارت،سواد ویژگی های خاصی است که در استاد وجود دارد و چنین شخصیتی در عرصه فرهنگی در کشور تاثیر گذار است.

در بخشی از مراسم دوستان و همکاران بهروز رضوی درباره این هنرمند صحبت کردند.

صادق رحمانیان مدیر (manager) سابق رادیو فرهنگ درباره بهروز رضوی گفت: بهروز رضوی به دلیل پیشینه گویندگی خود هم دوره پیش از انقلاب و هم دوره بعد از آن را طی کرده است. هنر ایشان تمام شدنی نیست و بسیار در رادیو و تلویزیون از او بهره مند شده ایم، هیچ گاه رادیو را فراموش نکرده است؛ اگر چه در سینما و تلویزیون نیز فعالیت داشته است اما همیشه بر رادیو تاکید داشت.

علیرضا حبیبی مدیر (manager) فعلی رادیو فرهنگ درباره بهروز رضوی گفت: بهروز رضوی مقام و جایگاه والایی دارد. شاید خیلی ها اطلاع نداشته باشند که ایشان سید و پیرو مکتب اهل بیت می باشند. عشق به رادیو در بهروز رضوی وجود دارد وآقای رضوی صدای ماندگار رادیو می باشند. این روز (day) برای ما نیز در خاطره ها می ماند.

مریم نشیبا گوینده پیشکسوت رادیو با اشاره به اینکه خاطره ای از بهروز رضوی گفت: اولین بار که من با میکروفن بسته قرار بود خلاصه خبر را بخوانم،بهروز رضوی جوان و زیبا پشت میکروفن نشسته و گویندگی می کرد. به من اعلام کرد شما که هستید؟ گفتم تازه کار هستم و میخواهم خبر بخوانم. بهروز رضوی کنار من نشستند و اعلام کردند که خبرها را با گویندگی خانم مریم نشیبا بشنوید من با تمام استرسی که داشتم قادر نبودم خبر را بخوانم؛ این خاطره را هیچ وقت فراموش نمی کنم، بهروز رضوی همتا ندارد، بسیار آدم بامعرفت و آگاهی و بدون تظاهر کردن است.

سیدمحمد طباطبایی مدیر (manager) عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: به عنوان نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای ارزشیابی هنرمندان نویسندگان و شاعران کشور، این توفیق نصیبم شد در این مسئولیت گواهینامه درجه ۱ هنری کشور را به ایشان بدهم. بدون اغراق می گویم این مدرک دیر به آقای رضوی اهدا می شود و در طول این سال ها ۹ الان و ۹ هیچ زمان دیگری برای این مدرک درخواست ندادند. وقتی اسم ایشان در شورا اعلام شد، اعضا گفتند هیچ بحثی در این موضوع نیست و عین واقعیت است.

طباطبایی اضافه کرد: بهروز رضوی فرهمند است و ادبیات را خوب می شناسد. وقتی شعر می خواند جان کلام را منتقل می کند واقعا چرا که پشت آن دانش و مطالعه است. ایشان از معدود افرادی است که کتاب برایش ارزشمند است. اگر قرار باشد نریشن کتابی را اجرا کند بحث قیمت را مطرح نمی کنند.امیدواریم در نسل های بعدی نیز بهروز رضوی داشته باشیم. دست ما نباید خالی باشد و امیدوارم بهروز رضوی ها پرورش داده شوند. اهدای مدرک درجه ۱ هنری، همین مکان رادیو است واقعا چرا که اینجا خانه بهروز رضوی است.

در حال تکمیل...

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top