کد خبر: 410798 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۷-۲۰:۴۰ ارسال توسط : |
2 بازدید
پ

آفتاب‌‌نیوز : ساعت ۱۵:۳۳ دقیقه روز (day) گذشته ساکنین ۱ ساختمان مسکونی در خیابان نازی آباد، خیابان بهمنیار، کوچه شهید اسفنجانی با سیستم ۱۲۵ تماس گرفتند و از وقوع آتش سوزی در پارکینگ منزل مسکونی خبر...

آفتاب‌‌نیوز :

ساعت ۱۵:۳۳ دقیقه روز (day) گذشته ساکنین ۱ ساختمان مسکونی در خیابان نازی آباد، خیابان بهمنیار، کوچه شهید اسفنجانی با سیستم ۱۲۵ تماس گرفتند و از وقوع آتش سوزی در پارکینگ منزل مسکونی خبر دادند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۸۲ و ۹۵ را به همراه گروه امداد و نجات ۶، خودروی نردبان ایستگاه ۱۳ و خودروی حامل دستگاه تنفسی ایستگاه ۲۲ روانه محل آتش سوزی کرد.

داوود بختیاری افسر آماده منطقه ۷ عملیات درباره این آتش سوزی بیان کرد: در پارکینگ منفی ۱ ساختمان مسکونی ۴ طبقه مقداری لوازم خانگی از جمله فرش، ماشین لباسشویی و لوازمی از این قبیل در مجاورت ۱ دستگاه خودروی سواری پژو ۲۰۶ و ۱ دستگاه موتورسیکلت به علت نامعلوم دچار آتش سوزی شده بود که دود و شعله بسیار زیادی از پارکینگ این ساختمان به بیرون متصاعد می‌شد.

زن میان‌سال از میان دود و آتش نجات یافت

وی ادامه داد: در این حادثه تمامی ساکنین غیر از ۱ بانوی ۴۵ ساله از ساختمان خارج شده بودند که آتش نشانان پس از تجهیز خود به دستگاه تنفسی و قطع برق و گاز منزل مسکونی، به ۲ گروه عملیاتی تقسیم شدند و ۱ گروه اقدام به نجات فرد محبوس شده از داخل ساختمان کردند و گروه دیگر از طریق درب پارکینگ وارد ساختمان شده و شعله‌های در حال گسترش را مهار و خاموش کردند.

بختیاری اضافه کرد: آتش‌نشانان در همان دقایق اولیه موفق شدند فرد محبوس را که دچار دود گرفتگی شده بود از داخل ساختمان خارج کرده و برای مداوا به تیم پزشکی حاضر در محل حادثه تحویل دهند.

وی اضافه کرد: گروه دیگری از آتش نشانان با استفاده از ۲ رشته لوله آبدهی توانستند شعله‌های سرکش آتش را مهار کرده و مانع از سرایت آتش به طبقات فوقانی شوند.

افسر آماده منطقه ۷ در گزارشی از روند این عملیات گفت: نیروهای آتش نشانی پس از مهار کامل شعله‌های آتش، لکه گیری نهایی و تخلیه دود از داخل ساختمان و ارائه موارد ایمنی به ساکنین، با حضور کارشناسان مربوطه به بررسی علت این آتش‌سوزی پرداختند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top