کد خبر: 410916 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۷-۱۹:۵۱ ارسال توسط : |
2 بازدید
پ

روستاهای زاج و داربست در سیل ۲۰ دی ۹۸ هرمزگان به شدت آسیب دیدند و ساکنان این ۲ روستا که ۱۵۰ خانوار و بالغ بر ۷۰۰ نفر می‌شوند در چادرهای هلال احمر اسکان داده شدند....

روستاهای زاج و داربست در سیل ۲۰ دی ۹۸ هرمزگان به شدت آسیب دیدند و ساکنان این ۲ روستا که ۱۵۰ خانوار و بالغ بر ۷۰۰ نفر می‌شوند در چادرهای هلال احمر اسکان داده شدند.

آفتاب‌‌نیوز :

موجب شد توجه بیشتری به وضعیت سیل زدگان این مناطق از سوی مسئولین صورت گیرد و از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار شوند. اما با فرا رسیدن فصل تابستان و نبود وسایل خنک کننده آن هم در گرمای نزدیک به ۵۰ درجه جنوب و وجود تنها ۱ انشعاب برق که تنها کفاف روشنایی چادرها را می‌دهد، موجب گرمازدگی و مشکلات پوستی بویژه در کودکان شده است، به گونه‌ای که اهالی برای رهایی از گرما به ساخت کپرهای سنتی روی آورده اند. وفور عقرب و رتیل در محل اسکان نیز سلامت ساکنان را با خطر مواجه کرده است. بدلیل قرار گرفتن این محل در بین شهرستان‌های جاسک، بشاگرد و سیریک و نبود مدیریت متمرکز و پراکنده بودن ارگان‌های خدماتی و دولتی مربوطه در ۳ شهرستان متاسفانه موجب کند شدن خدمات رسانی به این آسیب دیدگان از سیل شده است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top