کد خبر: 411140 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۷-۱۹:۴۸ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم در اعلام کرد وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره زمان شروع سال تحصیلی تازه...

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

نحوه حضور دانشجویان ورودی تازه در ترم تحصیلی آیندهعلی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم در اعلام کرد وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره زمان شروع سال تحصیلی تازه برای دانشجویان تازه الورود اظهار کرد: دانشجویان تازه الورود از اول آبان در دانشگاه‌ها پذیرش خواهند شد البته این بستگی به این موضوع دارد که زمان اعلام نتایج کنکور از سوی سازمان سنجش و امکانات دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان به چه صورت باشد.

معاون آموزشی وزیر علوم اضافه کرد: شروع ترم تحصیلی از ۱۵ شهریور برای دانشجویان قدیمی دانشگاه‌ها است. شروع سال تحصیلی تازه از ۱۵ شهریور به معنی این نیست که تمام دانشگاه‌ها در این بازه زمانی ترم را شروع کنند.

خاکی صدیق درباره نحوه حضور دانشجویان تازه الورود به دانشگاه‌ها گفت: در نامه‌ای که به دانشگاه برای نحوه برگزاری ترم بعد ارسال شده است، تاکید کرده ایم که اولویت برای آموزش دانشجویان تازه الورود حضور فیزیکی در دانشگاه‌هاست.

پیش شرط حضور فیزیکی دانشجویان ورودی جدید

معاون آموزشی وزیر علوم در ادامه تاکید کرد: البته پیش شرط این حضور این است که دانشگاه‌ها بتوانند پروتکل‌های بهداشتی و تمهیدات لازم را برای این دانشجویان فراهم کنند، اما اگر نتوانند شرایط را فراهم کنند طبیعتا دروس این دانشجویان هم مجازی برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی وزیر علوم بیان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته بوسیله دانشگاه‌های مطرح دنیا، توصیه بر پذیرش حضوری دانشجویان تازه الورود است. به این دلیل که دانشجویان در ترم اول با محیط دانشگاه از نزدیک آشنا می‌شوند.

گفتنی است، منصور غلامی وزیر علوم درباره شروع  ترم تحصیلی تازه گفته است: باتوجه به ناشناخته بودن شرایط بیماری کرونا در نیمسال تحصیلی تازه که در فصل پاییز و زمستان قرار دارد، به دانشگاه‌ها توصیه کردیم که حتماً آموزش را از نیمه شهریور شروع کنند؛ زیرا در مواقعی که دانشگاه‌ها احساس کنند که حضور دانشجو در کلاس درس به‌صورت حضوری الزامی است، با این شرایط که برای نیمسال تازه پیش‌بینی شده، می‌توانند زمان‌بندی مناسبی برای حضور دانشجویان انجام بدهند.

غلامی با اشاره به اینکه آموزش‌های ترم تازه به‌صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) ارائه خواهد شد، اضافه کرد: اگر دانشگاه‌ها احساس کنند حضور دانشجو در کلاس درس در ۱ بازه زمانی مشخص الزامی است، با زمان‌بندی دانشجویان را به ۲ با چند گروه تقسیم کنند و هر گروه در زمان مشخص و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باتوجه به شرایط و وضعیت موجود در استان‌ها و شهر‌ها در محل کلاس درس حضور پیدا کنند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top