کد خبر: 411197 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۷-۲۰:۰۸ ارسال توسط : |
2 بازدید
پ

. خبرگزاری میزان - مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه (وسیوم) نتایج تازه ترین نظرسنجی خود را منتشر کرد که بر اساس «اگزیت پل» (پرسش از رای (vote) دهندگان در تمام پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه) تنظیم شده...

خبرگزاری میزان - مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه (وسیوم) نتایج تازه ترین نظرسنجی خود را منتشر کرد که بر اساس «اگزیت پل» (پرسش از رای (vote) دهندگان در تمام پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه) تنظیم شده است.

این نظرسنجی از رای (vote) دهندگان در 800 حوزه انتخاباتی در 25 استان و جمهوری روسیه صورت گرفت و از رای (vote) دهندگان خواسته شد تا بدون اعلام نام خود در نظرسنجی شرکت کنند.

تا ساعت 21 روز (day) 28 ماه ژوئن ( روز (day) یکشنبه) در این نظرسنجی 163 هزار و 124 نفر شرکت کردند و 70.6 درصد شرکت کنندگان به سول‌ها پاسخ داده و 29.4 درصد هم از پاسخ دادن خودداری کردند.

بر اساس نتایج نظرسنجی، 76 درصد شرکت کنندگان گفتند که از تمام پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه حمایت کرده اند.

بر اساس گزارش وسیوم، 23.6 درصد افراد شرکت کننده در نظرسنجی گفتند که به تمام پرسی قانون اساسی رای (vote) منفی داده اند.

آمارهای رسمی کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه تا عصر روز (day) دوشنبه ۹ تیر حاکی است که ۳۷.۲ درصد واجدین شرایط در همه‌پرسی اصلاحات قانون اساسی شرکت کرده‌اند.

این همه‌پرسی از ۲۵ ژوئن (روز پنجشنبه هفته گذشته) شروع شده و روز (day) اول ماه جولای (چهارشنبه) به پایان می رسد.

با اصلاح قانون اساسی روسیه ازجمله به پوتین امکان برای ادامه ریاست جمهوری پس از سال ۲۰۲۴ داده می‌شود.

رئیس جمهوری روسیه به تازگی در نطق تلویزیونی خود برای روس‌ها درخصوص تازه ترین تصمیمات حکومت برای مقابله با کرونا با یادآوری اینکه ۱۱ تیرماه روز (day) برگزاری تمام پرسی اصلاح قانون اساسی در روسیه است، اضافه کرد: اصلاحات مدنظر حاکمیت تنها در صورت حمایت مردم صورت خواهد گرفت.

/انتهای پیام/

ایرنا

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top