کد خبر: 411254 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۸-۱۱:۵۹ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

. . به گزارش پارسینه ۱ گزارش تازه نشان داده که چین برای کنترل جمعیت ایغور‌ها زنان این اقلیت مسلمان را به اجبار عقیم کرده یا مجبور به استفاده از دستگاه‌های منع باروری می‌کند. انتشار این گزارش...

آیا دولت چین زنان ایغور را نابارور می کند؟
به گزارش پارسینه ۱ گزارش تازه نشان داده که چین برای کنترل جمعیت ایغور‌ها زنان این اقلیت مسلمان را به اجبار عقیم کرده یا مجبور به استفاده از دستگاه‌های منع باروری می‌کند. انتشار این گزارش واکنش‌های بین‌المللی علیه پکن را به دنبال داشته است. آدریان زنز، محقق شناخته شده امور چین این گزارش را تهیه کرده و انتشار آن موجب افزایش درخواست‌ها از سازمان ملل متحد برای تحقیق درباره آن شده است.

او در این گزارش نویسندگی دولت چین در ایالت شین جیانگ که محل اصلی اسکان ایغور‌ها است زنان این اقلیت مسلمان را وادار به پیشگیری از بارداری کرده است.

به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری رویترز، پکن که همواره نقض حقوق اقلیت ایغور را تکذیب کرده، روز (day) دوشنبه نتایج این پژوهش تازه را «بی اساس» توصیف کرد.

بی بی سی گزارش داده : پس از آن که ۱ تحقیق مفصل از سوی بی‌بی‌سی در سال ۲۰۱۹ ابعاد جدیدی از کمپ‌های اجباری ایغور‌ها را برملا کرد، دولت چین با انتقاد جهانی به علت رفتارش با ایغور‌ها روبرو شده است.


اکنون در گزارش آقای زنز ادعا شده زنان ایغور و زنان دیگر اقلیت‌های نژادی و قومی تهدید شده‌اند که چنانچه پس از رسیدن به حد نصاب تعداد کودک "مجاز" تن به سقط جنین و پایان بارداری‌های تازه ندهند، در کمپ‌های اجباری محصور خواهند ماند.

زنز مدعی شده برای تهیه این گزارش از ترکیب آمار‌های رسمی محلی، مدارک مربوط به سیاست‌گذاری‌ها و مصاحبه با زنان گروه‌های اقلیت در ایالت شین جیانگ استفاده کرده است.

اسناد دولتی که آدریان زنز آن‌ها را بررسی کرده نشان می‌دهند که زنان اقلیت‌های قومی ساکن نواحی روستایی نیز بوسیله درمانگاه‌های محلی به صورت اجباری و متناوب مورد آزمایش‌های مخصوص زنان و زایمان قرار گرفته و هر ۲ ماه ۱ بار از آن‌ها آزمایش بارداری گرفته‌اند.

این پژوهش دریافته که بین سال‌ های (years) ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ یعنی ۱ سال پس از شروع سیاست عقیم‌سازی، نرخ تولد در اکثر نواحی ایالت سین کیانگ از نرخ متوسط تولد در سایر مناطق چین کمتر شده در صورتی که این رقم در سال ۲۰۱۶ بالاتر از نرخ متوسط ملی چین بوده است.

آدریان زنز در بخشی از گزارش خود می‌نویسد: «به دید می‌رسد که عقیم کردن اجباری بخشی از طرح گسترده‌تر دولت چین برای تسلط قومی - نژادی است. چنین اقداماتی طبق تعاریف سازمان ملل متحد ممکن است مصادق نسل کشی جمعیتی باشد.»

یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه بریتانیا نیز در جلسه پارلمانی این کشور گفت: «این گزارش تازه به نگرانی‌های ما در مورد وضعیت حقوق بشر در سین کیانگ می‌افزاید و ما آن را با دقت بررسی کرده و مدنظر قرار خواهیم داد.»

سخنگوی وزارت خارجه چین این گزارش را «بی‌اساس» خواند و گفت: با «اهداف پنهانی» تنظیم شده است.

کنگره جهانی اویغورها، ۱ گروه مدافع حقوق این اقلیت گفت: این گزارش تازه «عناصر نسل کشی در سیاست حزب کمونیست چین» را برملا می‌کند و خواستار اقدام بین المللی در برابر سیاست‌های پکن شد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
آخرین اخبار :فناوری و ارتباطات

دلیل منفی شدن کاذب تست کرونا

۱۳۹۹/۰۷/۰۸-۱۱:۱۰
ارسال توسط :

دلیل گرانی خودرو مشخص شد

۱۳۹۹/۰۷/۰۸-۱۰:۵۰
ارسال توسط :

روحانی باز هم به مجلس نرفت

۱۳۹۹/۰۷/۰۸-۱۰:۵۰
ارسال توسط :

حرکات بدن ما فاش می‌کند کیستیم

۱۳۹۹/۰۷/۰۸-۱۰:۵۰
ارسال توسط :
Scroll to Top