کد خبر: 411261 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۸-۰۹:۴۷ ارسال توسط : |
10 بازدید
پ

آفتاب‌‌نیوز : تلویزیون دولتی چین با استناد به ۱ منبع موثق که خواست نامش فاش نشود اضافه کرد: این قانون صبح امروز (today) ۳ شنبه به وقت محلی بوسیله کمیته دائمی سیزدهمین کنگره ملی خلق چین (NPC) به...

آفتاب‌‌نیوز :

تلویزیون دولتی چین با استناد به ۱ منبع موثق که خواست نامش فاش نشود اضافه کرد: این قانون صبح امروز (today) ۳ شنبه به وقت محلی بوسیله کمیته دائمی سیزدهمین کنگره ملی خلق چین (NPC) به اتفاق آرا تصویب شد.

پکن این قانون را با توجه به سوال اعتراضات خشونت آمیز طرفداران به اصطلاح دموکراسی در سال گذشته در هنگ کنگ وضع کرد مقامات چین می گویند این قانون ۹ تنها به حقوق شهروند هنگ کنگی آسیبی وارد نمی کند بلکه با براندازی، تروریسم، جدایی و تبانی با نیروهای خارجی مقابله خواهد کرد که باعث رشد و شکوفایی بیشتر این منطقه خواهد شد.

قانون امنیت ملی هنگ کنگ در چین تصویب شد

پیش نویس این قانون که به محض تصویب لازم الاجرا می شود هنوز منتشر نشده است.

این دومین باری بود که اعضای کمیته دائمی سیزدهمین کنگره ملی خلق چین از هفته گذشته این قانون را بررسی می کردند.

۸ خرداد سال جاری بود که کنگره ملی خلق چین با ۲۸۷۸ رای (vote) موافق در مقابل ۱ رای (vote) مخالف و ۶ رای (vote) ممتنع، لایحه امنیت ملی هنگ کنگ را با هدف مقابله با استقلال، براندازی، تروریسم و ‌دخالت های خارجی در این منطقه تصویب کرد.

پیش از این علاوه بر آمریکا، وزرای خارجه بریتانیا، استرالیا و کانادا درباره تصویب این قانون نگرانی شدیدی ابراز کرده بودند دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خاطر نشان کرده بود که در همین راستا برای مقامات چینی محدودیت ویزا اعمال خواهد کرد موضوعی که با واکنش چین مواجه شد و مقابله به مثل کرد.

دستگاه دیپلماسی چین بارها به آمریکا هشدار داده است در امور داخلی هنگ کنگ که جزو امور داخلی چین است دخالت نکند.

هنگ کنگ از ماه ژوئن تا دسامبر سال ۲۰۱۹ (خرداد تا آذر ۱۳۸۹) میلادی صحنه راهپیمایی و اعتراض بود.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top