کد خبر: 412640 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱-۱۲:۴۵ ارسال توسط : |
1 بازدید
پ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت شب (night) گذشته دهم تیرماه با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به بررسی اعمال محدودیت‌های تازه برای مقابله با کرونا پرداخت.. معاون...

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت شب (night) گذشته دهم تیرماه با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به بررسی اعمال محدودیت‌های تازه برای مقابله با کرونا پرداخت.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در ۱۳ استان اقدامات ویژه مقابله با کرونا انجام می‌شود، گفت: برای مقابله با شیوع کرونا در شرایط فعلی ۱۳ استاندار برای گروه‌های ۳ و ۴ تصمیم می‌گیرند.

ابلاغ اقدامات محدودیتی برای مقابله با کرونا به استانداران

او با اشاره به اینکه برای شهرستان‌های دارای ضریب مخاطره برخی محدودیت‌ها اعلام شده است، اضافه کرد: با توجه به احتمال شیوع بیشتر، برخی اقدامات با دستور رئیس جمهور اجرایی می‌شود از این رو اقدامات محدودیتی برای مقابله با کرونا به استانداران خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، کرمان، تهران و البرز ابلاغ شده است.

حریرچی با اشاره به اینکه  باید در مواردی اعمال قانون کرد، ادامه داد: خوزستان ۱ سوم بستری‌ها و فوتی‌ها را به خود اختصاص می‌دهد از این رو از مردم خواهش می‌کنیم تا موارد بهداشتی را رعایت کنند.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه از اقدامات آستان قدس رضوی و روحانیون در جهت پیشگیری و مبارزه (fight) با ویروس منحوس کرونا قدردانی می‌کنم، گفت: از مردم درخواست می‌کنم تا از راه دور زیارت امام را انجام دهند، تا مردم در معرض خطر قرار نگیرند لذا مهم‌ترین نگرانی ما در مورد روستا‌ها و شهر‌های کوچک است که هنوز ویروس در آن‌ها چرخش پیدا نکرده است.

او با اشاره به اینکه کرونا انگ نیست، اضافه کرد: کسی که کرونا گرفته گناهکار نیست بلکه در اکثر موارد قربانی است، این بیماری در اکثر موارد کم علامت و بی علامت است و در نهایت درمان می‌شود، متاسفانه در برخی موارد پرسنل ما برای امر مداوا و یا مسائل پیشگیری و درمانی وقتی به منازل افراد مبتلا به کرونا مراجعه کنند با آن‌ها دعوا می‌شود که واقعا چرا آمده‌اند و آبرویشان می‌رود، اما باید اذعان داشت که کرونا بی آبرویی نیست.

درخواست حریرچی از نیروی انتظامی و دادستانی برای مقابله با کرونا

حریرچی اضافه کرد: از مقامات و تمامی استانداری‌ها، نیروی انتظامی و دادستانی‌ها درخواست می‌کنیم تا با متخلفان برخورد کنند، زیرا قسمتی از کار ما خواهش و تقاضاست و قسمتی دیگر اعمال قانون از سوی حکومت است.

او ادامه داد: در ۱ استان دادستان داماد را دستگیر کرد تا مراسم عروسی با آن شدتی که در دید گرفته بودند برپا نشود و یا در برخی از استان‌ها حکم بازداشت (دستگیری) مداحان را دادند، باید اعمال قانون نماییم در این شرایط عروسی گرفتن هیچ مفهومی ندارد مثلاً در شهر تهران در ۱ تالار پذیرایی، هزینه عروسی در ۱ سالن ۱ میلیارد تومان بود به طوری که ۶۵ کارگر ایفا کننده نقش سیندرلا برای عروس و داماد بودند که تمام این‌ها عاقبت کرونایی دارد.

معاون کل وزیر بهداشت بیان کرد: در برخی از استان‌ها در اعلامیه کسی که فوت کرده می‌نویسند که مرحوم ۳ ماه قبل دچار عارضه دریچه قلب شده بود و بر اثر سکته قلبی فوت کرده است.

حریرچی اظهار داشت: با ۲ پیشنهاد استانداری هرمزگان برای جلوگیری از شیوع کرونا موافقت شد.

اعمال محدودیت ۱ هفته ای در هرمزگان

فریدون همتی استاندار هرمزگان در ادامه برنامه با اشاره به اینکه شرایط هرمزگان با پایین آمدن حساسیت های مردم در مقابل شیوع کرونا خوب نیست، اضافه کرد: فراوانی ابتلا به بیماری کرونا در بین زنان خانه دار بالا است. لذا ۷ شهر استان هرمزگان در وضعیت قرمز قرار می دارند و برای ۱ هفته اعمال محدودیت برای گروه های ۳ و ۴ انجام می شود.

همتی با بیان اینکه هرمزگان ۱ ایران (IRAN) کوچک است، اضافه کرد: از تمام استان‌ها در این استان تردد می دارند و همین باعث شیوع بیشتر کرونا از خرداد ماه شده است لذا فراوانی مبتلا شدن زنان خانه دار و بازنشسته‌ها بیشتر است و این نشان دهنده این است که تردد‌های بیشتر به دلیل مشغله کاری نیست.

وی گفت: محدودیت‌های ابلاغ شده را اعمال می‌کنیم. حتی تصمیم بر این است که بازار‌های سرپوشیده هم محدود شود.

اعلام وضعیت قرمز در آذربایجان غربی

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از برنامه با اشاره به اینکه ۲ هفته‌ای است که شیوع کرونا در استان بیشتر شده است، اضافه کرد: به دلیل مسافر پذیر بودن استان و وجود بازار‌های مرزی تردد‌ها زیاد شده است لذا ۱۰ شهر ما قرمز و ۳ شهر در وضعیت نارنجی و زرد می باشند.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه هم در ارتباط تصویری با برنامه با اشاره به اینکه در مقابله با کرونا معیشت مردم را هم در دید گرفته ایم، ادامه داد: بیماریابی ما همچنان ادامه دارد.

او با اشاره به اینکه ۵ شهر ما در وضعیت قرمز قرار دارد و محدودیت‌ها را در این شهر‌ها اعمال می‌کنیم، گفت: نگرانی‌های اوایل شیوع بیماری همچنان در مردم قابل مشاهده است و این موضوع باعث شده که بیشتر رعایت کنند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه با اجرای نقشه راه، وضعیت ابتلا به کرونا در کرمانشاه ثابت است، اضافه کرد: روزانه از ۱ هزار و صد نفر تست کرونا گرفته می شود، ۴۲۵ نفر بیمار کرونایی در کرمانشاه بستری می باشند.

مراسم جشن و عروسی و ترحیم عامل اصلی شیوع بیشتر کرونا بوده است

راستگو معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: از خرداد ماه وضع این استان متفاوت و شیوع کرونا بیشتر شده است لذا محدودیت‌های ابلاغ شده اجرا می‌شود، مراسم جشن و عروسی و ترحیم عامل اصلی شیوع بیشتر کرونا بوده است.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در ادامه اظهار داشت: بیماران سرپایی رو به کاهش است، اما تعداد بیماران بستری شده ثابت است اما در یکی ۲ روز (day) اخیر فوتی‌ها کاهش پیدا کرده است.

حمیدرضا گودرزی معاون امنیتی می باشدانداری تهران طی ارتباط تلفنی با برنامه پیرامون انفجار در کلینیک درمانی سینا اطهر اعلام کرد : اطفاء حریق انجام شده است لذا با کمک عوامل آتش‌نشانی ۱۵ نفر از عزیزانی که به پشت بام ها رفته بودند نجات یافتند.

او تصریح کرد: منتظر می باشیم عزیزان آتش‌نشانی وضعیت را رسیدگی کنند تا بتوانیم وضعیت را خدمت مردم گزارش دهیم،تعدادی مصدوم داریم اما از کشته ها خبر نداریم ، حدود ۴۵ دقیقه است که عوامل آتش نشانی به داخل ساختمان راه یافته اند تا وضعیت را رسیدگی نماییم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top