کد خبر: 412650 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱-۱۳:۰۴ ارسال توسط : |
2 بازدید
پ

فرمانده پلیس (police) بین الملل ناجا با اشاره به اینکه جنایت تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی گفت: زمانی که جنایت تروریستی رخ می‌دهد افراد مرتبط با آن جنایت که در خارج از کشور حضور...

فرمانده پلیس (police) بین الملل ناجا با اشاره به اینکه جنایت تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی گفت: زمانی که جنایت تروریستی رخ می‌دهد افراد مرتبط با آن جنایت که در خارج از کشور حضور می دارند برای تحت تعقیب قرار دادن آن‌ها از پتانسیل و ظرفیت پلیس (police) بین الملل استفاده می‌شود.

به گزارش ایسنا، در این باره اضافه کرد: بر همین اساس دادستان تهران، دستور تحت تعقیب قرار دادن بین المللی و صدور اعلان قرمز عاملان و آمران این جنایت تروریستی را صادر و به پلیس (police) بین الملل ابلاغ کرد.

فرمانده پلیس (police) بین الملل ناجا اضافه کرد: پلیس (police) با توجه به مدارک و مستندات ارائه شده بوسیله مقام محترم قضایی و به استناد دستورالعمل‌ها و قوانین سازمان اینترپل درخواست تحت تعقیب قرار دادن ۳۶ متهم این جنایت تروریستی را در دستور کار پلیس (police) بین الملل ناجا قرار داد.

این مقام انتظامی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که صدور اعلان قرمز برای عاملان و آمران جنایت تروریستی به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی محقق شود.

گفتنی است علی القاصی مهر، در جلسه هفتگی شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده برای پیگیری پرونده ترور سرلشکر شهید حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد: ۳۶ نفر از افرادی که در ترور حاج قاسم مباشرت، مبادرت و آمریت داشتند، اعم از مسئولان سیاسی و نظامی آمریکا و دیگر دولت‎ها شناسایی شدند که بوسیله مقام محترم قضایی برای آن‌ها دستور جلب و اعلام وضعیت قرمز از طریق پلیس (police) بین الملل صادر شده است.

بنا بر گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، دادستان تهران عنوان اتهامی این افراد را «قتل» و «اقدام تروریستی» اعلام کرد و اضافه کرد: در رأس این فهرست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قرار دارد و تعقیب محترم قضایی او حتی پس از پایان دوره مسئولیتش نیز پیگیری خواهد شد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top