کد خبر: 412659 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱-۱۲:۳۶ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۱ سخنرانی گفت، رئیس جمهور فعلی این کشور در میدان مبارزه (fight) با ویروس کرونا تسلیم شده و پرچم سفید تکان...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : کنایه‌های بایدن به ترامپ: به دید می‌رسد رئیس‌جمهور دوران جنگ ما، تسلیم کرونا شده است / قبل از این‌که ۱ دور دیگر گلف بازی کنی کمبود لوازم محافظتی در بین کادر درمانی را برطرف کن

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۱ سخنرانی گفت، رئیس جمهور فعلی این کشور در میدان مبارزه (fight) با ویروس کرونا تسلیم شده و پرچم سفید تکان داده است.

به گزارش فارس، «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه شب (night) گفت، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دربرابر ویروس کرونا تسلیم شده است.

به نویسندگی پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌اِن‌اِن»، بایدن در سخنرانی در شهر «دلاوِر» خطاب به ترامپ گفت: «آقای رئیس جمهور، می‌دانی که گام‌هایی که تا کنون برداشته‌ای کار را به انجام نرسانده است. قبل از این‌که ۱ دور دیگر گلف بازی کنی کمبود لوازم محافظتی فردی در بین کادر درمانی را برطرف کن».

نامزد دموکرات انتخابات 2020 آمریکا با اشاره به اینکه اتهام‌زنی‌های ترامپ به وی درباره وضع سلامت ذهنی و عقلی‌اش گفت: «شدیداً منتظر مقایسه توان ادراکی خود و توان ادراکی فردی هستم که با او در رقابت هستم».

بایدن ضمن یادآوری اظهارات ترامپ که در مبارزه (fight) با ویروس کرونا، خود را رئیس‌جمهور دوران جنگ نامیده بود، گفت: «پس چه شد؟ اکنون ماه جولای فرا رسیده و به دید می‌رسد رئیس جمهور دوران جنگ ما تسلیم شده است، پرچم سفید تکان داده و میدان جنگ را ترک کرده است».

وی اضافه کرد: «ما به برنامه و دستورالعملی واقعی با استانداردهای ملی و یکپارچه نیاز داریم تا بتوانیم بازگشایی اقتصاد را عملی نماییم. هر کاری که در حال حاضر انجام می‌شود اثربخش نیست. رویکرد ایالت به ایالت تنها موجب سردرگمی و کند شدن پیشرفت می‌شود».

بایدن گفت: «رئیس جمهور از مردانگی و قوی بودن حرف می‌زند و می‌گوید ماسک احتیاج ندارید. اما این کار برای محافظت از خود نیست برای محافظت از دیگران است و نام این کار میهن‌پرستی است. نام این کار مسئولیت‌پذیری است».

در حال حاضر کشور آمریکا با بیش از ۲.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۱۲۰ هزار قربانی ویروس کرونا، به بزرگ‌ترین مرکز شیوع این بیماری در جهان تبدیل شده است.

معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا با اشاره به اینکه جنبش ضد نژادپرستی اخیر در این کشور و شکستن نمادها و مجسمه‌های نماد برده‌داری گفت، باید از مجسمه‌های «کریستف کلمب» کاشف آمریکا، «جورج واشنگتن» و «توماس جفرسون» روسای جمهور سابق آمریکا محافظت شود حتی اگر «آن‌ها در آن زمان کارهایی انجام داده باشند که اکنون فاجعه‌بار به دید برسند».

اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا از ماه گذشته و درپی انتشار ویدئوی قتل ۱ سیاه‌پوست غیرمسلح بوسیله پلیش شهر «مینیاپولیس» شروع شده و همچنان ادامه دارد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top