کد خبر: 412662 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱-۱۳:۲۰ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : به گزارش ایسنا، دکتر پیمان صابریان در نشست ویدئوکنفرانسی در استودیو سلامت وزارت بهداشت، با توجه به سوال سوال ایسنا درباره آمادگی اورژانس تهران برای...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : اورژانس تهران: تعداد ماموریت‌هایمان در زمینه کرونا خیلی بالاست / ابتلای حدود ۱۲۰ تن از پرسنل تا کنون

به گزارش ایسنا، دکتر پیمان صابریان در نشست ویدئوکنفرانسی در استودیو سلامت وزارت بهداشت، با توجه به سوال سوال ایسنا درباره آمادگی اورژانس تهران برای ارایه خدمات به بیماران کرونا با توجه به افزایش موارد بروز بیماری طی چند روز (day) اخیر، گفت: با توجه به افزایش بیماران کرونا، در سطح شهر تهران همچنان ۵۰ دستگاه آمبولانس مخصوص کرونا داریم که به بیماران در منزل خدمات ارایه می‌دهد و در صورت لزوم آنها را به بیمارستان می‌کند.

وی گفت: همچنان تعداد ماموریت‌های اورژانس تهران در این زمینه خیلی بالاست. این ماموریت‌ها نیازمند لوازم اضافه است که باعث افزایش هزینه‌های اورژانس است و البته این هزینه‌ها در بودجه سال قبل دیده نشده است. نیروهای ما به صورت ۲۴ – ۲۴ در خدمت رسانی می باشند و ساعت کاری آن‌ها بسیار بالا رفته است. نیروهای عملیاتی ما در سطح خوبی خدمات می‌دهند و امیدوارم بتوانیم مثمرثمر باشیم.

رییس اورژانس تهران درباره تعداد افرادی که در اورژانس تهران به کرونا مبتلا شده‌اند، گفت: حدود ۱۱۰ یا ۱۲۰ نفر از نیروهای اورژانس به کرونا مبتلا شده‌اند و در مجموع تعداد نیروهای علمیاتی ما ۲۶۰۰ نفر می باشند. بنابراین آمار ابتلا در نیروهای اورژانس تهران تقریبا زیر ۵ درصد است. البته میانگین ابتلای کادر درمان در دنیا حدود ۲۰ درصد است. با پروتکشن خوبی که برای پرسنل فراهم شد، درصد ابتلای پرسنل‌مان به کرونا پایین‌تر است و این نشانه خوبی است؛ چراکه نیروهای ما تخصصی می باشند و در صورت ابتلا، قابلیت جایگزینی ندارند و بنابراین نیاز است تمهیدات ویژه‌ای در رابطه با آنها بیندیشیم.

وی درباره اقدامات اورژانس تهران برای پوشش برگزاری کنکور، گفت: در اورژانس تهران همواره بزرگ‌ترین مراسم‌ها را پوشش داده‌ایم و مشکلی در این زمینه نیست. برای کنکور هم مانند سال‌ های (years) گذشته مشکل خاصی نداریم و در صورت لزوم می‌توان خیلی خوب خدمات را ارایه کرد.

صابریان درباره تعداد ماموریت‌های اورژانس تهران از ابتدای امسال تا کنون گفت: ما متوسط ماموریت روزانه‌مان بالای ۳۷۰۰ ماموریت بوده است. با توجه به آنکه به قرنطینه خانگی هم خدمات می‌دهیم، این موضوع باعث شده تعداد خدمات بالاتر رود و نیازمند ناوگان بزرگتری باشیم. اما در مورد ماموریت‌های ترافیکی در حال حاضر آمار تقریبا مشابه گذشته است.

وی با توجه به سوال سوالی درباره سهم اورژانس تهران از برداشت اخیر وزارت بهداشت از صندوق ذخیره ملی، گفت: برای خرید تجهیزات مبلغی به ما ارایه نشده است، البته از ابتدای سال تا کنون دکتر نمکی و معاون توسعه به ما لطف کرده و مبالغی برای اورژانس تهران فرستاده‌اند، اما با توجه به کسری بودجه‌ای که امسال با آن مواجهیم، نیازمند همکاری و نگاه بهتری در بودجه‌ها می باشیم تا بتوانیم امسال را بگذرانیم و کرونا نیز به تدریج کاهش یابد.

صابریان گفت: تظاهرات کرونا در افراد مختلف متفاوت است و ما بر اساس شرایط بیمار، خدمات و درمان‌های متفاوتی ارائه می‌دهیم. در حدی که بتوانیم افراد مبتلا را به شرایط پایدار برسانیم،‌ در خانه خدمات ارائه می‌کنیم.

وی درباره مشکلات اورژانس تهران در حوزه تجهیزاتی، گفت: در اورژانس تهران بین 25 تا 30 درصد بودجه‌مان کسری بودجه‌ داریم و پولی که به ما ارایه می‌شود، کفاف حقوق و اضافه کار نیروها را هم نمی‌دهد. البته برای خرید تجهیزات مشکل خاصی نداریم و مشکل‌مان بودجه‌ای و مالی است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top