کد خبر: 412667 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱-۱۱:۵۰ ارسال توسط : |
2 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس پلیس (police) فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از بازداشت (دستگیری) پزشک قلابی با ۱۰۰۰ دنبال کننده در شبکه های اجتماعی خبر داد و گفت: متهم از اسم...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : بازداشت پزشک قلابی با ۱۰۰۰ دنبال کننده در پایتخت

رئیس پلیس (police) فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از بازداشت (دستگیری) پزشک قلابی با ۱۰۰۰ دنبال کننده در شبکه های اجتماعی خبر داد و گفت: متهم از اسم و مشخصات پزشک همنامش سوءاستفاده کرده بود.

سرهنگ داوود گودرزی در تشریح این خبر گفت: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد، فردی که مدعی است پزشک متخصص ریه است با راه اندازی صفحه‌ای در فضای مجازی توانسته بیش از ۱۰۰۰ دنبال کننده و مخاطب جذب کند.

وی با اشاره به اینکه در بررسی اولیه مشخص شد که این فرد تعداد زیادی از شهروندان را ویزیت و معاینه کرده است، اظهارکرد: در پالایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که متهم دارای مدرک دیپلم است، متخصص ریه نیست و با جعل مدارک هویتی از دنبال کنندگان کلاهبرداری کرده است.

گودرزی اضافه کرد: با هماهنگی قضائی مخفیگاه متهم شناسایی و تیمی از ماموران برای دستگیریش به محل مورد دید اعزام و موفق شدند وی را دستگیر کنند و به پلیس (police) فتا انتقال دهند.

وی اضافه کرد: متهم اظهارکرد در پرسه زنی در فضای مجازی، متوجه شدم پزشکی وجود دارد که هم اسم خودم هست و با شماره نظام پزشکی وی مدارک هویتی را جعل کردم سپس با ایجاد صفحه‌ای در اینستاگرام به تبلیغ پرداختم و توانستم حدود ۱۰۰۰ دنبال کننده داشته باشم و تعدادی از آنان را به ازای دریافت مبلغی از طریق فضای مجازی ویزیت کنم.

رئیس پلیس (police) فتا پایتخت با بیان اینکه متهم انگیزه خود را کسب جایگاه اجتماعی و درآمد اعلام کرد، و گفت: با تکمیل تحقیقات پلیسی وی برای سیر مراحل قانونی در اختیار دادسرای مبارزه (fight) با جرایم رایانه‌ای قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی در انتها به شهروندان هشدار داد: هیچگاه فریب تبلیغات کاربران فضای مجازی را نخورید و حتما در چنین موضوع‌های مرتبطی پس از کسب اعتماد و اطمینان وجه ویزیت را واریز کنید. در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس (police) فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مرکز ثبت فوریت‌های سایبری موارد خود را درج کنید.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top