کد خبر: 412671 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱-۱۲:۰۸ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

. کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا، اعلام کرد هواوی و زد تی ای تهدید امنیت ملی می باشند. بنابراین شرکت‌هایی که از یارانه دولتی استفاده کنند نمی‌توانند با آنها همکاری کنند.به گزارش ایتنا از مهر، این...


کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا، اعلام کرد هواوی و زد تی ای تهدید امنیت ملی می باشند. بنابراین شرکت‌هایی که از یارانه دولتی استفاده کنند نمی‌توانند با آنها همکاری کنند.

به گزارش ایتنا از مهر، این بدان معنا است که شرکت‌هایی که از برنامه یارانه ۸.۳ میلیارد دلاری دولت آمریکا به نام طرح «یونیورسال سرویس فاند» استفاده کنند، نمی‌توانند هیچ گونه تجهیزات یا سرویسی از این ۲ شرکت را بخرند، در آن سرمایه گذاری کنند، نگهداری یا پشتیبانی کنند.

«آجیت پای» مدیر (manager) این کمیسیون در بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به دستورات امروز (today) و در دید گرفتن شواهد، این سازمان هواوی و زد.تی.ای را به عنوان خطرهایی برای شبکه‌های مخابراتی آمریکا و آینده فناوری 5G کشور می‌داند.

 در حقیقت این حکم به رأی موافق کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در ماه نوامبر رسمیت می‌دهد. در آن زمان این سازمان قانونگذاری اعلام کرد هر ۲ شرکت چینی تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا می باشند.

این در حالی است که آمریکا سال گذشته هواوی را در فهرست سیاه وزارت بازرگانی قرار داد و این رای (vote) تازه احتمالا سبب می شود ارتباط این شرکت چینی با زنجیره تامین ذخایر نیمه رسانا قطع شود.

علاوه بر این موارد دولت ترامپ سعی دارد کشورهای دیگر را نیز وادار کند تا در توسعه شبکه 5G با هواوی همکاری نکنند. ژاپن و استرالیا نیز در همین راستا با هواوی همکاری نمی کنند. با این وجود برخی کشورها مانند انگلیس همچنان با این شرکت چینی هواوی می کنند و  اجازه می دهند نقشی محدود در توسعه شبکه 5G کشور داشته باشد.

هواوی و زد تی ای تاکنون در این باره هیچ اظهار نظری نکرده اند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top