کد خبر: 412675 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱-۱۲:۴۳ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

آفتاب‌‌نیوز : اباذر جعفری روز (day) چهارشنبه در اعلام کرد و گو با ایرنا با بیان اینکه از همان روزهای اولیه شیوع کرونا، طلاب علوم دینی به صورت خودجوش وارد میدان کمک به کادر درمانی و آسیب دیدگان به...

آفتاب‌‌نیوز :

اباذر جعفری روز (day) چهارشنبه در اعلام کرد و گو با ایرنا با بیان اینکه از همان روزهای اولیه شیوع کرونا، طلاب علوم دینی به صورت خودجوش وارد میدان کمک به کادر درمانی و آسیب دیدگان به کرونا شدند، اضافه کرد: ۲۰ هزار مبلّغ عمومی و ۱ هزار مبلغ متخصص و روان شناس آمادگی اعزام به شهرهای درگیر کرونا را اعلام کردند که این آمادگی همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: دفتر تبلیغات اسلامی به دلیل قدرت ساماندهی و توان سازمانی، فعالیت‌های گسترده‌ای برای کاهش آسیب های ناشی از کرونا و جمع آوری کمک های مردمی و اعزام مبلغ های عمومی و تخصصی برای کمک به کادر درمان و انجام مشاوره های دینی و روانشناسی انجام داد.

جعفری ادامه داد: شرایط ناشی از کرونا و قرنطینه خانگی و وجود جو روانی سنگین بر جامعه ناشی از شیوع این بیماری، نیاز به مشاوره‌های تخصصی روان شناسی و مشاوره های دینی ناشی از این شرایط به شدت احساس می‌شد که در این راستا ۲۵ گروه تخصصی به مناطق درگیر کرونا اعزام و هزاران ساعت مشاوره انجام شد.

مدیرکل تبلیغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص ناشی از کرونا و ضرورت رعایت مسائل بهداشتی بوسیله مبلغان دینی در روند کمک رسانی به مردم و کادر درمانی، ۶ جلسه توجیهی و آموزشی برگزار و تمام ابعاد بهداشتی و روانی این بیماری تشریح شد.

وی ادامه داد: در اقدامی منسجم به منظور کاهش بار روانی کرونا بر بیماران، ‌کادر درمانی و خانواده هایی که عزیزان خود را به خاطر ابتلا به کرونا از دست دادند،‌ طلاب و مبغان آموزش دیده و متخصص در حوزه روانشناسی و مشاوره به بیمارستان ها، ‌مراکز درمانی،‌ منازل بیماران، با طرح مباحث روانشناختی اعزام شدند.

جعفری با اشاره به اینکه ایجاد موکب های «پیشگیری و ارتقای سلامت» در سطح شهر قم تصریح کرد: بخشی از مبلغان در این موکب‌ها در حوزه سلامت معنوی و روانی مردم کار می‌کردند و در این موکب‌ها مشاوره‌هایی را ارائه ‌نمودند.

مدیرکل تبلیغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی قم با بیان اینکه مبلغان دینی اعزامی به مناطق درگیری کرونا دستاوردها و تجربه‌های بسیار ارزنده ای کسب کردند،‌ گفت: به منظور ثبت و ضبط و استفاده از تجربه تبلیغی مبلغان حاضر در صحنه مبارزه (fight) با کرونا، تاکنون ۵ نشست برگزار شده که تدوین این تجربه‌ها برگ زرینی از فعالیت حوزه علمیه در این ایام است.

وی با اشاره به اینکه حضور فعال مبلغان دینی در «سامانه ۴۰۳۰» جهت پاسخگوی به سئوالات مردم، تصریح کرد: در ادامه فعالیت این سیستم علاوه بر مشاوره‌های درمانی و بهداشتی، نیاز به مشاوره‌های روانشناسی و دینی نیز احساس شد که به دلیل درخواست مسئولان این سامانه، ۵۵ مبلغان متخصص به این سیستم معرفی شد که این مبلغان در این ایام، به ۱۰ ها هزار نفر در سراسر کشور از طریق این سیستم به صورت تلفنی مشاوره داده‌اند.

جعفری در ادامه اضافه کرد: با توجه به ضرورت رعایت مسائل شرعی در تدوین اموات کرونایی و تاکید رهبر معظم انقلاب در این زمینه، برخی گروه های تبلیغی در آرامستان ها حضور و فعالیت های ارزشمندی در تسکین و آرامش‌بخشی به خانواده‌های متوفا و اجرای مسائل شرعی در غسل، کفن و تدوین جان باختگان انجام دادند.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های شماره‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سیستم غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top