کد خبر: 412680 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱-۱۲:۴۴ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

. کاظم کامران شرف شاهی در گفت‌وگو با دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، پیرامون برگزاری «جشنواره قلم رزین» گفت: تعداد عناوین کتاب‌های منتشر شده و ارسالی از سال ۹۸ حدود ۳۰۰۰ کتاب بوده که در ۵ بخش به...

کاظم کامران شرف شاهی در گفت‌وگو با دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، پیرامون برگزاری «جشنواره قلم رزین» گفت: تعداد عناوین کتاب‌های منتشر شده و ارسالی از سال ۹۸ حدود ۳۰۰۰ کتاب بوده که در ۵ بخش به بررسی آثار ارسال شده پرداخته شده است، این ۵ بخش در ۵ رشته، داستان بزرگسال و کودک و نوجوان، پژوهش، نقد ادبی و شعر بزرگسال و کودک و نوجوان دسته بندی و برگزیدگان خود را معرفی خواهند شد.

وی به مراحل بررسی آثار اشاره و بیان کرد: آثار در ۳ مرحله مورد بررسی قرار گرفته و در هر مرحله داوران آثار و کتاب‌های ارسال شده را مورد بررسی قرار خواهند داد، بر این اساس مناسب‌ترین کتاب‌ها انتخاب شده و  در مرحله نهایی کتاب‌های کاندید شده برای دریافت جایزه معرفی می‌شوند.

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مطالعه معرفى آخرین كتب منتشر شده اینجا کلیک کنید

شرف شاهی به مراحل نهایی انتخاب هر اثر اشاره و بیان کرد: در مراحل نهایی حدود ۵ اثر به دور آخر می‌رسند و در نهایت ۱ اثر برگزیده و تقدیر می‌شود، اما یکی از ویژگی‌های جشنواره قلم زرین در این دوره از معرفی ۲ کتاب در ۲ بخش به صورت مشترک خواهد بود که از آنها تقدیر می شود لذا مجموعا در هجدهمین جشنواره قلم زرین از ۷ کتاب تقدیر می‌شود.

دبیر جشنواره قلم زرین شاخص‌ها و معیار‌های انتخاب آثار را مورد بررسی قرار داد و بیان کرد: شاخص‌ها عموما بر اساس فرم و محتوای کتاب به لحاظ شیوه و نگارش و پژوهش ارزیابی می‌شوند، در عین حال رعایت اصول ادبی و احاطه پدید آورنده به دستور زبان فارسی و صنایع ادبی مورد دید قرار می‌گیرد. کتاب‌هایی که از بُعد موضوع و محتوا غنی باشند نیز می‌توانند امتیازات خاصی را به خود اختصاص دهند و از جمله شاخصه‌های انتخاب در جشنواره قلم رزین باشند.

وی درباره شیوه برگزاری مراسم هجدهمین جشنواره قلم زرین تاکید کرد: برگزاری جشنواره قلم زرین امسال به خاطر بیماری کرونا و به علت توجه به دستورات بهداشتی با شرایط ویژه برگزار می شود لذا با محدویت‌هایی به منظور برگزاری مراسم روبرو شده‌ایم که تعداد شرکت‌کنندگان نسبت به سال گذشته را کمتر خواهد کرد، البته باید تاکید کرد که در روز‌های اول برنامه ریزی به علت گستردگی و وجود محدودیت‌های بیماری کرونا با پیشنهاداتی مبنی بر برگزاری جشنواره به صورت آنلاین روبرو شد که با کاهش میزان محدودیت‌ها تصمیم بر اجرایی کردن هجدهمین جشنواره قلم زرین به صورت فیزیکی شد، اختتامیه جشنواره قلم زرین در روز (day) ۱۴ تیر ماه سال ۱۳۹۹ در محل سالن اجتماعات برگزار خواهد شد.

دبیر جشنواره قلم زرین جذابیت جشنواره قلم زرین امسال را مطرح و بیان کرد: هجدهمین جشنواره قلم زرین امسال با تقدیر از چهره پیشکسوت فرهنگی هنری در کنار برترین آثار تولید شده به کار خود پایان می‌دهد که در نوبه خود اتفاق جذابی است. 

شرف شاهی اهداف جشنواره قلم زرین را مورد بررسی قرار داد و اضافه کرد: همه‌ساله در ۱۴ تیرماه همزمان با روز (day) ملی قلم جشنواره قلم زرین نیز برگزار می‌شود، در این جشنواره به تکریم و تقدیر از تلاش ارزنده تمام پدید آورندگان کتاب و ناشران خواهیم پرداخت، لذا اهداء جوایز به کتاب‌ها و یا اشخاص در واقع تقدیر و تکریم از تمام تلاش‌های خانواده بزرگ اهل قلم بوده و امیدواریم تمام دوستان اهل قلم با این نگاه جشنواره و برگزیدگانش را مد دید گرفته و از آن استقبال کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top