کد خبر: 446305 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۷-۱۹:۵۴ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رئیس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی با اشاره به اینکه تلاش وزارت صمت برای نظارت، کنترل و ساماندهی بازارهای کالایی از همکاری کامل اصناف با وزارت...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رئیس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی با اشاره به اینکه تلاش وزارت صمت برای نظارت، کنترل و ساماندهی بازارهای کالایی از همکاری کامل اصناف با وزارت صمت خبر داد و اعلام کرد هیچ کمبودی در بخش عرضه وجود ندارد و تمامی کالاها به راحتی در دسترس مردم قرار دارد.

سعید درخشانی اضافه کرد: اگرچه برخی از کالاها با افزایش قیمت همراه شده است اما هیچ کمبودی در بخش عرضه وجود ندارد. تمامی کالاها در برندهای متفاوت یا به صورت فله به وفور در سوپرمارکت‌ها وجود دارد و به راحتی در دسترس مردم است.

وی گفت: افزایش قیمت‌ها ممکن است بر توان خرید مردم تاثیر منفی داشته باشد اما بین گرانی و گرانفروشی تفاوت زیادی وجود دارد و همانگونه که اقتصاددانان نیز تاکید می دارند افزایش قیمت ناشی از بالارفتن هزینه‌های تولید به معنای گرانی و گران‌فروشی نیست.

درخشانی اظهار کرد:‌ سوپرمارکت‌ها با اضافه کردن حاشیه سود معقول و قانونی کالای خود را عرضه کنند و اغلب کالاها نیز قیمت حک شده می دارند بنابراین مردم باید اطمینان داشته باشند که افزایش قیمت برخی کالاها مربوط به فروشندگان نیست. در مورد کالاهایی نیز که قیمت حک شده ندارند برچسب قیمتی وجود داشته و الزام به درج قیمت فروش وجود دارد و اغلب فروشگاه‌ها نیز این موضوع را رعایت کنند.

وی ادامه داد:‌  کالاهایی نیز که برچسب قیمت ندارند فاکتور فروش می دارند و مشتری می‌تواند فاکتور فروش را از فروشنده دریافت کند و قانون نیز بر این موضوع صراحت دارد.

رئیس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی با اشاره به اینکه تاکید ستاد تنظیم بازار بر کنترل و نظارت قیمت‌ها در بازار تصریح کرد:‌  بیش از 98 درصد سوپرمارکت‌ها قیمت‌های مصوب را رعایت کنند اما ممکن است موارد تخلفی نیز وجود داشته باشد که امکان نظارت بر آنها وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تلاش وزارت صمت برای نظارت، کنترل و ساماندهی بازارهای کالایی از همکاری کامل اصناف با وزارت صمت خبر داد و اضافه کرد:‌  اصناف آمادگی کامل می دارند تا در جهت رفاه مردم و دسترسی بیشتر به کالا با قیمت‌های مناسب به این وزارت‌خانه کمک کنند. اصناف همواره کنار دولت و مردم بوده‌اند و خود جزئی از مردم می باشند.

درخشانی ادامه داد: هر اقدامی که در جهت ساماندهی بیشتر و نظارت بر بازارهای کالایی باشد با همکاری و حمایت اصناف مواجه می شود و در این مسیر اصناف همراه وزارتخانه صمت خواهند بود.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top