کد خبر: 446319 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۷-۱۹:۴۲ ارسال توسط : |
1 بازدید
پ

نظریه پرداز مشهور امریکایی با انتشار توئیتی نوشت ممنوعیت شرکت هوآوی چین از اجرای زیرساخت نسل پنجم اینترنت ۱ تصمیم ضروری است. فرانسیس فوکویاما...

نظریه پرداز مشهور امریکایی با انتشار توئیتی نوشت ممنوعیت شرکت هوآوی چین از اجرای زیرساخت نسل پنجم اینترنت ۱ تصمیم ضروری است.

فرانسیس فوکویاما متفکر آمریکایی با قرار دادن لینک مطلبی از وبسایت «امریکن اینترست» اشاره کرد که موضوع ممنوعیت هوآوی صرفا ۱ وسواس مربوط به ترامپ نیست و اجرای آن ضروری است.

به گزارش این وبسایت اهمیت فناوری نسل پنجم اینترنت (۵g) در رقابت‌های آتی مابین ۲ ابرقدرت آمریکا و چین جایگاه بالا و حیاتی برای غرب خواهد داشت و در صورتیکه هر ۱ از طرفین در این نبرد فناوری دست پیش را بدست بیاورد قادر خواهد بود که رهبریت جریان تولید علم و به تبع آن راه تاثیرگذاری بیشتر بر جهان را بدست بیاورد؛ بنابراین ازین روی است که اقدامات تقابل جویانه ترامپ در برابر چین من جمله ممنوعیت‌های ایجاد شده بر شرکت هوآوی تنها بیانگر سلیقه شخصی وی نبوده بلکه بازتابی از رقابت‌های ژئوپولیتیکی ۲ ابرقدرت می‌باشد.

ماه گذشته پس از اینکه انگلیس درباره اجرای طرح زیرساخت نسل پنجم اینترنت با چین به توافق‌های اولیه رسیده بود، پس از هشدار‌های آمریکا از اجرای این طرح عقب کشید و اعلام کرد که دیگر با این شرکت فن‌آوری چینی همکاری نمیکند.

در مقابل چین تصمیم بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا مبنی بر ممنوعیت فعالیت ۵g شرکت هوآوی را ناامید کننده خواند و اعلام کرد که شرکت‌های دیگر چینی عملکرد بریتانیا با شرکت هوآوی را مد دید قرار داده و مسلما در سرمایه گذاری‌های آینده خود در این کشور تجدید دید خواهند کرد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ حدود ۲ ماه پیش نام شرکت هوآوی را در لیست سیاه تامین‌کنندگان تجهیزات تراشه‌های الکترونیکی قرار داد و بدین شکل باعث افزایش نگرانی‌ها درباره احتمال اقدام تلافی جویانه از سوی چین و آسیب جدی به سهام تولید کنندگان آمریکایی تجهیزات تولید تراشه شد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top