کد خبر: 446342 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۷-۱۹:۴۹ ارسال توسط : |
1 بازدید
پ

انتقاد مطهری از سکوت ایران (IRAN) در برابر ظلم دولت چین به مسلمانان سین کیانگ آفتاب‌‌نیوز : نماینده شازند و عضو کمیسیون امنیت ملی در اظهاراتی توهین‌آمیز خطاب به علی مطهری گفته بود: علی...

انتقاد مطهری از سکوت ایران (IRAN) در برابر ظلم دولت چین به مسلمانان سین کیانگ

آفتاب‌‌نیوز :

نماینده شازند و عضو کمیسیون امنیت ملی در اظهاراتی توهین‌آمیز خطاب به علی مطهری گفته بود: علی مطهری ۱ نماینده بی‌خاصیت بود! مسلمانان چین هیچ مشکلی با حکومت‌شان ندارند و دادستانی باید به اظهارات مطهری در دفاع از مسلمانان چینی ورود پیدا کند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ مطهری در واکنش به اظهارات این نماینده نویسندگی است: بی‌اطلاعی آقای احمدی بی‌غش نماینده مجلس از ظلم عظیم دولت کمونیست چین نسبت به مسلمانان منطقه سین کیانگ عجیب نیست واقعا چرا که اطلاعات امثال او صرفا از طریق صداوسیما کسب می شود.

واکنش علی مطهری به سخنان عجیب نماینده شازند درباره مسلمانان چین

مطهری در توئیتر خود نوشت:

واکنش علی مطهری به سخنان عجیب نماینده شازند درباره مسلمانان چین

علی مطهری پیش از این در توئیتی نویسندگی بود: مایه سرشکستگی برای جمهوری اسلامی است که آمریکا به رفتار چین در اردوگاه‌های اجباری همراه با شکنجه مسلمانان منطقه سین کیانگ برای محو کامل فرهنگ اسلامی از آن منطقه اعتراض می‌کند، اما ایران (IRAN) به خاطر نیاز اقتصادی مهر سکوت بر لب زده است. مسلمان چینی فرقی با مسلمان یمنی یا فلسطینی ندارد.

محمود احمدی بیغش، نماینده شازند نیز در بخشی از نطق میان دستور جلسه علنی مجلس با حمله به علی مطهری، گفته بود: اخیرا شاهد برخی موضعگیری‌های نسنجیده و فاقد هرگونه اعتبار و استناد از سوی بعضی از سیاسیون بی‌خاصیت و همیشه طلبکار از جمله فردی که خود سابقه نمایندگی دارد در خصوص مسلمانان منطقه سین کیانگ چین می باشیم که تحقیقات نشان می‌دهد ۹ تنها این اظهارات سخیف و ضد امنیت ملی صحت ندارد بلکه ده‌ها میلیون مسلمان چین با دولت و دولت با مسلمانان مشکلی ندارند و قیاس آن با مسلمانان فلسطین ۱ فتنه غرب‌گرایانه است و این اظهارات در راستای استمرار خط فکری نفاق‌برانگیز این جریان بی‌خاصیت و پرمدعا برای تحت تاثیر قرار دادن روابط مناسب ایران (IRAN) و چین صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اینجانب از منتقدان جدی پنهانکاری وزارت امور خارجه در بعضی از مسائل هستم، اما به هیچ‌وجه اظهارات مداخله‌جویانه جریان انحرافی اصلاحات و رهبران دچار توهم سیاسی این جریان پرهزینه را علیه منافع ملی برنمی‌تابم و از این تریبون از دادستان محترم کل کشور می‌خواهم ملاحظات را کنار گذاشته و با امثال این ذهن‌های بیمار با قاطعیت و شدت برخورد کند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top