کد خبر: 486808 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۹-۰۷:۱۸ ارسال توسط : |
7 بازدید
پ

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، شیوا مقدم، رئیس فرهنگسرای خانواده در تشریح برنامه‌های این مرکز به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، گفت: برای بهره‌مندی شهروندان از برنامه‌های فرهنگی و...

گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در فرهنگسرای خانواده

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، شیوا مقدم، رئیس فرهنگسرای خانواده در تشریح برنامه‌های این مرکز به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، گفت: برای بهره‌مندی شهروندان از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی همزمان با هفته دفاع مقدس با هدف تقویت هویت ملی برنامه‌های متنوع در قالب کلیپ، فتوکلیپ و فایل صوتی در فضای مجازی منتشر می‌شود.


وی درباره برنامه‌های هفته دفاع مقدس بیان کرد: هفته دفاع مقدس جزو مناسبت ملی کشور ما محسوب می‌شود و برای ماندگاری هر فرهنگی باید نمادهای مناسب آن را استفاده کرد؛ به همین منظور با هدف آشنایی نسل تازه با وقایع تاریخی کشور از جمله ۸ سال دفاع مقدس و تقویت روحیه ایثار و شهادت نمایشگاه عکس با نمایش بصری حال و هوای رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس 31 شهریور تا ششم ماه مهر در محوطه داخلی فرهنگسرای خانواده برپا می‌شود.


مقدم اظهار کرد: به همت کتابخانه فرهنگسرای خانواده برای علاقه‌مندان به شرکت در برنامه‌های ادبی ویديوکلیپ «عشق به زبان جنگ» برگرفته از کتاب «آن طرف پل معلق» نویسندگی زهره کیانی امینه، دوم ماه مهر در فضای مجازی معرفی می‌شود. «آن طرف پل معلق» زبان عشق از همسر جانبازی است که فداکارانه با عشق زندگی می‌کند و از 18 داستان کوتاه و بلند تشکیل شده و با سبک بدیع و قلم نو چهاردهمین مجموعه داستان کوتاه نویسنده است و به روزهای پر از تألم جنگ به غیر از داستان اول کتاب (آن طرف پل معلق )اشاره دارد نویسنده باز هم به سراغ جنگ رفته است.


وی ادامه داد: با توجه به نقش ايثار و از خودگذشتگی در خانواده و تأثيرپذيری نوجوانان و انعكاس آن در جامعه به همت کتابخانه فرهنگسرای خانواده مسابقه مجازی کتابخوانی «صدای پای پیروزی» برگرفته از کتاب «خواب خون» به قلم محمد عزيزی با مشارکت انتشارات روزگار، سوم ماه مهر برگزار می‌شود. کتاب خواب خون، با موضوع جنگ ایران (IRAN) و عراق دربردارنده داستانی براساس زندگی شهید محمدحسین فهمیده است که نویسنده خاطرات و داستان زندگی ایشان را طی گفت‌وگو با خانواده شهید (پدر، مادر و برادران) و دوستانش، دیدن نوارهای ویدئویی مربوط به خاطرات خانواده، دوستان و معلمان شهید درباره ایشان و براساس خاطرات همرزمان در خرمشهر به تحریر در آورده است.


رئیس فرهنگسرای خانواده بیان کرد: در ادامه برنامه‌های کتابخانه فرهنگسرای خانواده به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس فتوکلیپ «روایت عشق» برگرفته از کتاب گنج پنهان از انتشارات حدیث قلم به‌منظور تقویت مطالعه در زمینه ادبیات جنگ و خاطره‌نویسی با همکاری کانون ادبی صدای قلم و چند نویسنده، چهارم ماه مهر در فضای مجازی منتشر می‌شود.


وی در ادامه از برپايی ۳ نمايشگاه مجازی به مناسبت چهلمين سالگرد دفاع مقدس به‌منظور ترويج روحيه ايثار، جهاد، شهادت و آشنايی شهروندان با زندگی و تفكر شهدا و تبیین جایگاه مؤثر زنان و مادران با مشارکت مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد شهید شهرتهران و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) خبر داد و گفت: نمايشگاه‌های مجازی عكس با عنوان «نقش خانواده و جنگ» دوم مهرماه، «نقش ماندگار زنان در دفاع مقدس» و نمایشگاه مجازی کتاب با عنوان «قافله داران عشق» 31 شهریورماه برگزار می‌شود.


مقدم در پایان اعلام کرد: برنامه‌هایی «نیمه پنهان ماه» به‌منظور آشنایی خانواده‌ها با زندگی، تفکر، اعتقادات و مبارزات سرداران ۸ سال دفاع مقدس با انتشار بخش‌هایی از زندگی و مبارزات شهید همت در فضای مجازی، اول ماه مهر و «روایت حماسه» با مشاركت مركز اسناد و مدارک دفاع مقدس برگرفته از كتاب «جنگ ايران و عراق در اسناد سازمان ملل» با انتشار اسناد مهم از شروع جنگ، ۳۱ شهریورماه و برنامه «وصیتنامه شهدا» با هدف ترویج روحیه ایثار و شهادت با انتشار بخش‌هایی از وصیتنامه شهدا با موضوع خانواده، ۳۱ شهریور و پنجم ماه مهر در فضای مجازی برگزار می‌شود.


یادآور می‌شود، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان شروع هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و تا ششم ماه مهر ادامه دارد و امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است. شهروندان برای بهره‌مندی از برنامه‌های اعلام شده می‌توانند به صفحه‌های مجازی فرهنگسرای خانواده به نشانی Farhangsara_khanevade@ و Ketabkhanekhanevade@ مراجعه کنند.


مریم علیزاده

انتهای پیام
منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top