کد خبر: 486862 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۹-۰۵:۵۲ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

نمایندگان مجلس آمریکا از هر ۲ حزب جمهوریخواه و دموکرات درباره قرارداد میان اورکل و بایت دنس(شرکت مادر تیک تاک) اظهار تردید کرده‌اند. طبق این قرارداد بایت دنس سرویس های تیک تاک در آمریکا را...

نمایندگان مجلس آمریکا از هر ۲ حزب جمهوریخواه و دموکرات درباره قرارداد میان اورکل و بایت دنس(شرکت مادر تیک تاک) اظهار تردید کرده‌اند. طبق این قرارداد بایت دنس سرویس های تیک تاک در آمریکا را نمی‌فروشد و در عوض اورکل را به عنوان شریک فناوری خود انتخاب کرده است.

به گزارش ایتنا از مهر،‌ به گفته اورکل، همکاری ۲ شرکت بخشی از پیشنهادی است که بایت دنس به وزارت دارایی آمریکا ارائه کرده است. طبق این پیشنهاد شرکت آمریکایی به عنوان ۱ تهیه کننده معتبر فناوری برای بایت دنس فعالیت می‌کند. با این وجود جزئیات دقیق این معامله هنوز مشخص نیست.

جاش هاولی یکی از سناتورهای جمهوریخواه آمریکا در نامه‌ای به استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا و رئیس پنل امنیت ملی خواستار رد پیشنهاد بایت دنس شد. 

ریچارد بلومنتال سناتور دموکرات آمریکایی نیز خواهان ضمانت‌هایی برای اجرای پیشنهاد شرکت چینی شد. البته کاخ سفید هنوز اعلام نکرد این پیشنهاد را تایید می‌کند اما جرد کوشنر مشاور کاخ سفید اعلام کرد دولت مشغول بررسی آن است.

این درحالی است که دونالدترامپ، رئیس جمهور آمریکا به طور واضح نشان داده که خواهان فروش سرویس‌های تیک تاک در این کشور به ۱ شرکت آمریکایی است. او با اشاره به اینکه نگرانی‌ها درباره انتقال اطلاعات کاربران آمریکایی به دولت چین، سوالاتی را درباره تایید این معامله ایجاد کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته دستور اجرایی برای ممنوعیت اپ تیک تاک در این کشور صادر کرد. طبق این دستور بایت دنس باید تا ۱۵ سپتامبر سرویس های تیک تاک در این کشور را می‌فروخت یا ممنوع می‌شد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top