کد خبر: 486973 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۹-۰۷:۲۰ ارسال توسط : |
10 بازدید
پ

. به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، علی غلامی، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق(ع) در برنامه «بدون توقف» که 25 شهریورماه از شبکه ۳ سیما پخش شد، با توجه به سوال اینکه «حجاب باعث ایجاد نفاق در جامعه...

حجاب قانونی؛ زمینه‌ساز رشد 40 برابری زنان در مشاغل مختلف

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، علی غلامی، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق(ع) در برنامه «بدون توقف» که 25 شهریورماه از شبکه ۳ سیما پخش شد، با توجه به سوال اینکه «حجاب باعث ایجاد نفاق در جامعه شده و مثلا ما مجبوریم با پوششی غیر از پوشش خودمان در این برنامه حاضر شویم» گفت: خود نفاق لزوما چیز بدی نیست، نفاق در لغت یعنی توانایی پوشاندن باطن و این از مختصات انسان است، این لزوما چیز بدی نیست، این نفاق خوب است، نفاق بد کجاست؟ آنجا که من با اراده خودم تظاهر به چیزی می‌کنم برای کسب منفعت، اینکه شما می‌آیید اینجا چیزی را رعایت می‌کنید که در بیرون رعایت نمی‌کنید نفاق نیست. اگر انسان ملاحظه مکان، موقعیت یا فردی را کرد این علامت ادب انسان است، نفاق نیست، زمانی نفاق است که به خاطر کسب موقعیت یا منفعتی این کار را بکنید، اینکه رعایت قانون ۱ کشور و قانون رسانه ملی را بکنید به این نفاق نمی‌گویند، به صرف اینکه انسان توانایی داشته باشد به چیزی که در وجودش نیست به خاطر ادب یا قانون تظاهر کند اسمش نفاق نیست.


وی با توجه به سوال این سؤال که «بهتر نبود ما با پوشش خودمان اینجا می‌آمدیم» اظهار کرد: اگر در مورد موضوعی قانون نداشته باشیم خوب است که تمام سلایق در کنار هم قرار بگیرند، اما قانون بد از بی‌قانونی بهتر است و وقتی قانون گذاشته می‌شود تمام باید ملتزم باشند چون اگر باب اینکه هر کس به دلیلی بگوید من قانون را رعایت نمی‌کنم باز شد، این خیلی خطرناک است، ما معتقدیم بدپوششی خلاف امر شارع است و هدف وسیله را توجیه نمی‌کند که ما تمام جوره پیش برویم.


این استاد دانشگاه با توجه به سوال این سؤال که «آیا بعد از 42 سال وقت افشای نفاق در جامعه نرسیده» بیان کرد: 42 سال از آن گذشته، روز (day) اول انقلاب آیت‌الله مطهری شهید شد برای افشای کسانی که به اسم دین خرابکاری می‌کردند، ۲ نفر از نیروهای امنیتی خرابکاری کردند شهید مطهری اعلام کرد باید به شدت با آنها برخورد شود حتی اگر لازم است باید اعدام شوند همین حرف‌ها شروع شد، آقا بچه‌های خودمان می باشند، بچه‌های بالا می باشند، شهید مطهری اعلام کرد اگر اینها خودی می باشند اتفاقا باید با آنها تندتر برخورد شود، این آدمی که در میان ما نفوذ کرده و به اسم دین سر خود عمل می‌کند، شنود می‌کند، خطرناک است. امام(ره) مگر فرمان ۸ ماده‌ای نداد که وارد حریم خصوصی مردم نشوید، از آن موقع باید شروع می‌کردیم ۹ الان که ۱ عده بشوند نماینده ما. بعضی وقت‌ها می‌گویم کار ما در جمهوری اسلامی شده هزینه دادن یعنی 24 ساعته داریم هزینه می‌دهیم.


بیشتر بخوانید:

غلامی با اشاره به اینکه برخی نظرات خودشان را به جای نظرات مقام معظم رهبری جا می‌زنند، تصریح کرد: ۱ وقت رهبر معظم انقلاب رفتند کوه و رسیدند به پسر و دختری، ایشان گفتند سلام علیکم زن و شوهرید؟، خواستید عقد نمایید بیایید من صیغه عقدتان را بخوانم و رفتند، مدتی بعد همان پسر و دختر آمدند بیت رهبری و عقدشان را حضرت آقا خواند، می‌خواهید بدانید دید آن آدم چه می باشد یا می‌خواهید بدانید چه چیز را می‌گویند دید آن آدم است؟ بنده هم سخنان خودم را جا می‌زنم بر اساس منویات مقام معظم رهبری، کدام منویات؟ منویات خودت را واقعا چرا به ایشان نسبت می‌دهی.


رئیس دانشکده معارف دانشگاه امام صادق(ع) با توجه به سوال اینکه «بسیاری از نخبگان ما به عذر بدپوششی کنار گذاشته شده و سرخورده شدند و یا مهاجرت کردند» بیان کرد: منکر اینکه آدم‌های کله خشک زیاد داریم نیستم، اما جمهوری اسلامی با قواعدی که گذاشت زن‌ها را به شدت رشد داد، به همین دلیل آمارهای مراکز آماری تا سال 97 را برایتان نقل می‌کنم، در سال 57 زن‌ها 35 درصد باسواد بودند سال 97، 90 درصد؛ دانش‌آموختگان دانشگاه ۶ درصد خانم بودند، سال 97، 44 درصد؛ اعضای هیئت علمی دانشگاه ۱ درصد خانم بودند، سال 97، 20 درصد؛ پزشکان عمومی خانم 3500 نفر بودند، سال 97 60 هزار تا؛ پزشکان تخصصی زن سال 57، 597 نفر بودند سال 97، 30 هزار نفر، در حوزه اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد ویژه زنان ۵ سازمان بوده که در سال 97 شده ۲ هزار تا؛ نویسندگان زن 10 نفر بودند که در سال 97  شدند ۴ هزار تا؛ بیمه زنان شاغل 12 درصد بوده که در سال 95 شده 5/77 درصد.


وی ادامه داد: رشته‌های بانوان 10 تا بوده شده 49، مربیان زن 32 نفر بودند شدند 55 هزار نفر، داوران زن ۷ نفر بودند شدند ۲ هزار نفر، ورزشگاه‌های اختصاصی بانوان 30 برابر شده، حضور در مسابقات خارجی ۶ تا بوده شده 12 هزار تا، مدال‌های زنان تنها ۵ مدال آسیایی بوده که شده 160 آسیایی، جهانی و المپیک، ۱ فدراسیون فعال داشتیم که شده 49 تا. ممکن است بگویند که پهلوی هم بود این اتفاق‌ها می‌افتاد، پهلوی 37 سال بوده ۱ فدراسیون داشته ما 42 سال گرفتیم شده 49 تا.


این پژوهشگر اندیشه اسلامی در پایان تأکید کرد: اینکه گفته می‌شود در این 42 سال تمام استعدادها سرکوب شده، تمام نخبه‌ها را نابود کردید درست نیست، در همین فضای حجاب قانونی زن‌های ما رشد چهل برابری داشتند، اگر در این میان حتی ۱ دختر نخبه به خاطر کله‌شقی آدمی مثل من استعدادش سوخته یا مهاجرت کرده باشد، اون ۱ ذره را هم باید جبران نماییم اما اینکه شخص رهبری به نخبه‌ها، المپیادی‌ها، ورزشکاران اهتمام می دارند و می‌گویند تا نفس دارم از شما حمایت می‌کنم هم زیر این بحث‌ها قایم نشود، یا اقدامات خوب معاونت علمی ریاست جمهوری در خصوص نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان.


حدیثه سوختانلو

انتهای پیام
منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top