کد خبر: 487009 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۹-۰۷:۱۹ ارسال توسط : |
7 بازدید
پ

باشگاه خبرنگاران جوان: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه امروز (today) هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زمان اعلام وزیر پیشنهادی صمت به مجلس اظهار کرد: امروز (today)...

باشگاه خبرنگاران جوان: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه امروز (today) هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زمان اعلام وزیر پیشنهادی صمت به مجلس اظهار کرد: امروز (today) در جلسه رئیس جمهور بحث تامین کالا‌های مورد نیاز مردم را مطرح کرد که البته در این زمینه به هیچ وجه با کمبود مواجه نیستیم و تولید، از نیاز جامعه بالاتر است، اما افزایش قیمت‌ها به دلیل نبود سازوکار‌های مناسب در نظام توزیع است. این موضوع نیاز به مدیریت متمرکز دارد که با تشکیل وزارت بازرگانی ممکن بود. اگر چنین شده بود نظام توزیع حتماً مشکلاتی فعلی را نداشت و به نفع مردم بود.

او اضافه کرد: در مورد وزارت صمت هم آقای روحانی در حال بررسی بهترین گزینه می باشند و در هفته‌های اخیر با افرادی که در این زمینه شناسایی شدند، گفتگو کردند، اما در مجموع به جمع‌بندی نرسیدند و کماکان به دنبال رسیدن به گزینه نهایی در این مورد می باشند.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه طرح مجلس برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید اعلام کرد که ما در مجلس گذشته هم لایح جامع انتخابات که نتیجه بررسی‌های دقیق بود را عرضه کردیم و کنش‌گران و کارشناسان و احزاب سیاسی در این زمینه اظهار دید کردند و وقت زیادی از سوی دولت و کارشناسان با سلیقه‌های مختلف سیاسی برای آن صرف شد.

امیری یادآور شد: این لایحه به مجلس یازدهم ارائه شد، اما مورد بررسی قرار نگرفت و الان معتقدیم که مجلس اگر به آن لایحه بپردازد، هم از غنای کارشناسی خوبی برخوردار است و هم اینکه وقت بیشتری برای صرف ۱ طرح دیگر و بررسی آن در صحن را صرف نمی‌کند. به دید ما اگر مجلس لایحه انتخابات را کنار بگذارد و به طرح فعلی بپردازد، مناسب مصالح کشور نیست.

او اضافه کرد: مجلس می‌تواند وقت خود را برای اولویت‌های دیگر بگذارد و لایحه جامع انتخابات را جایگزین طرح نمایندگان مجلس کند. من از نمایندگان مجلس تقاضا می‌کنم به جای پرداختن به این طرح به بررسی لایحه جامع انتخابات بپردازند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top