کد خبر: 487018 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۳-۰۱:۲۲ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

به گزارش پارسینه، محمود واعظی در حاشیه نشست دولت در جمع خبرنگاران اضافه کرد: وزارت صمت در گذشته شامل ۴ وزارتخانه بود که یکی شد و از ابتدا نظرمان این بود که جنس وزارت بازرگانی جنس دیگری است.وی گفت:...

به گزارش پارسینه، محمود واعظی در حاشیه نشست دولت در جمع خبرنگاران اضافه کرد: وزارت صمت در گذشته شامل ۴ وزارتخانه بود که یکی شد و از ابتدا نظرمان این بود که جنس وزارت بازرگانی جنس دیگری است.

وی گفت: دولت معتقد است که برای اقتصاد مردم و کالا و بازار، وزیری می‌خواهیم که بتواند به این امور رسیدگی کند و هر کس که وزیر صمت می‌شود، آنقدر گرفتاری در صنعت و معدن دارد که کمتر به بخش بازرگانی می‌پردازد به خصوص در سال جهش تولید که تمرکز وزیر صمت باید بر تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب در این زمینه باشد.

واعظی با بیان اینکه دولت تفکیک وزارت بازرگانی را به مجلس قبل ارائه داد که تصویب شد و اصل آن هم در شورای نگهبان تایید و تنها ۱ تبصره آن برای تایید به مجلس ارجاع شد، تصریح کرد: ما از ابتدای مجلس تازه منتظر بودیم که این تبصره نیز اصلاح شود که نشد به همین خاطر ما آقای مدرس خیابانی را برای تصدی وزارت صمت به مجلس معرفی کردیم که به رغم تمام لیاقت‌ها و شایستگی‌ها رای (vote) نیاورد.

جهانگیری مامور ساماندهی مساله گرانی و توزیع کالا شد

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: با دستور رئیس جمهور، معاون اول وی، ماموریت یافت تا مساله گرانی و توزیع را ساماندهی کند.

واعظی در حاشیه نشست امروز (today) هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، در خصوص گمانه زنی‌ها مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از کالا‌های اساسی، تصریح کرد: اکنون هیچ بحثی مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در دولت مطرح نیست. امروز (today) رئیس جمهور نیز در نشست هیئت دولت انتقاد کرد که وقتی با تمام محدودیت‌ها با افزایش قیمت ارز در بازار دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای رسیدن کالای ارزان به دست مردم نگه داشته است، قیمت‌ها بالاست.

وی، شبکه توزیع و واردکنندگان را عامل افزایش قیمت کالا در بازار خواند و اضافه کرد: شبکه توزیع و کسانی که کالا وارد کنند، دست به دست هم می‌دهند و با دلال بازی واسطه گری کالایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی یا ارز مصوب ستاد تنظیم بازار تامین می‌شود، در بازار با قیمت بالاتری عرضه کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: هم اکنون براساس دستور رئیس جمهور، آقای جهانگیری با وزیر جهاد کشاورزی و سرپرست وزارت صمت و معاونانشان و مسئولان ذیربط در دولت جلسه‌ای می دارند و معاون اول رئیس جمهور مامور شد تا مساله گرانی و توزیع را ساماندهی کند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top