کد خبر: 487040 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۹-۰۶:۰۰ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

خبرگزاری میزان - مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در حاشیه مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان اظهار داشت: در حوزه مالی و اداری انضباط خوبی در دوره ریاست...

خبرگزاری میزان - مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در حاشیه مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان اظهار داشت: در حوزه مالی و اداری انضباط خوبی در دوره ریاست شعبانی بهار ایجاد شده است، اما در حوزه فنی توقعات بیشتری در حوزه مدال‌آوری داریم. در کامپوند در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ مدال طلا گرفتیم، ولی خوب در ۲۰۱۸ این امر محقق نشد.

وی اضافه کرد: در مورد سهمیه هم در سنوات گذشته اینها را داشتیم. امیدواریم این سهمیه‌ها افزایش یابد. باید به دنبال شانس مدال باشیم. با ممارست و پیگیری شعبانی‌بهار خوابگاه که امری لازم برای کمانداران بود، در آستانه افتتاح قرار دارد. مجموعه اداری فدراسیون هم اگر کنار کمپ تیم ملی باشد، بهتر است و ورزشکاران تمرکز بیشتری خواهند داشت. با توسعه زیرساخت‌ها در این رشته، تمام چیز منحصر به تهران نیست و باید منتظر توسعه همگانی و قهرمانی آن باشیم.

علی‌نژاد گفت: با توجه به شرایط این رشته خیلی زود مجوز اردوها و بازگشایی باشگاه‌ها داده شد، چون این رشته در فضای باز است. فعالیت‌های تیراندازی با کمان شروع شده و این موضوع خوشحال می باشیم. این رشته در بخش زنان و مردان فعال است و توجه فدراسیون به هر ۲ بخش یکسان است. امیدوارم با عادی شدن شرایط در دنیا مسابقات بین‌المللی برگزار شود. در سال 99 هیچ رویداد رسمی در تیراندازی با کمان نداریم.

وی تاکید کرد: این رشته به بازی‌های کشورهای اسلامی که در ترکیه برگزار می‌شود، اضافه شده است و آنجا هم ما توقع کسب مدال به خصوص مدال طلا داریم. ما این توانمندی را داریم که میزبان رویدادهای بین‌المللی باشیم و از فدراسیون در این زمینه حمایت می‌کنیم.

معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش در مورد دادگاه جودو، تصریح کرد: پیش بینی محاکم محترم قضایی دشوار است. آنچه وظیفه وزارت، کمیته و فدراسیون بوده دفاع از حقوق جودوست. تعلیق جودو ظالمانه است و با مبانی بین المللی مغایرت دارد. بعد از اینکه در فدراسیون جهانی به اعتراض تعلیق ایرام توجه نشد ایران (IRAN) به دادگاه عالی شکایت کرد.

وی ادامه داد: امروز (today) قرار است این دادگاه برگزار شود. هزینه های دادرسی را که گزاف بود به جودو پرداخت کردیم. جلسات متعددی انجام شده و شهود ما سجادی، داورزنی و زارعیان می باشند که در دادگاه حاضر شده‌اند. فکر می‌کنم دادگاه شروع شده و ویزر هم در لیست بود؛ امیدوارم نتیجه به نفع ایران (IRAN) باشد. 

علی‌نژاد درباره اینکه اگر ایران (IRAN) شکست بخورد چه تاثیری در ورزش ایران (IRAN) خواهد داست، گفت: اگر شکست بخوریم مشکلی برای ورزش ایران (IRAN) نخواهد بود چون این موضوع مربوط به جودوست و تعلیق ادامه می‌یابد. 

معاون وزیر ورزش درباره حق پخش تلویزیونی در لیگ قهرمانان آسیا و مشکلاتی که برای ایران (IRAN) به وجود آمد، اضافه کرد: AFC اعلام کرد به خاطر تحریم‌ها امکان پخش رویدادها وجود ندارد. اما ما دچار تحریم بین‌المللی نیستیم و تحریم‌ها ۱ جانبه از سوی آمریکاست. آنها اجازه ندارند این تحریم‌ها را به صدا و سیما ارتباط دهند. این تضییع حقوق میلیون ها هواداران است. از سوی وزیر به اینفانتینو و از سوی فدراسیون فوتبال به شیخ سلمان اعتراض و مطرح شد این اتفاق دخالت سیاست در ورزش است و با قوانین منشور المپیک و ورزش مغایرت دارد. فدراسیون فوتبال به دنبال حل مشکل است.

علی‌نژاد درباره اینکه برخی تیم ها جواز شروع تمرین نگرفته اند، گفت: مجوز کلی از ستاد کرونا گرفته ایم تا اردوها را شروع نماییم. هر فدراسیونی پروتکل را رعایت کند می تواند اردوها را داشته باشد. ما منعی نداریم.

معاون وزیر ورزش درباره اسعفای ایلخان نوری از فدراسیون نجات غریق، گفت: نوری استعفا داده و مورد قبول واقع شده است. ابتدای هفته آینده سرپرست فدراسیون معرفی می شود.

وی درباره حمایت وزارت از مربی داخلی مانند محمد بنا و الهام هاشمی، یادآور شد: تاکید وزارت استفاده از مربی ایرانی بوده است. در حوزه ملی اگر نیاز به مربی خارجی داشتیم با وضعیت خاص می توان بررسی کرد یعنی اینطور نیست بگوییم هیچ مربی خارجی در ایران (IRAN) نباشد. بنا و هاشمی از سرمایه های ما می باشند. کشتی و تیراندازی قدر آنها را می‌دانند. علیرضا دبیر با توجه به تسلطی که دارد موضوع را اداره می کند؛ قرار شد بنا بماند. در مورد الهام هاشمی موضوع را بررسی می نماییم مشکلی باشد حل می نماییم. 

وی درباره اعتراض ورزشکاران بولینگ و بیلیارد و تجمع این رشته مقابل وزارت ورزش در خصوص بازگشت اسکندری رییس فدراسیون، گفت: ما نمی توانیم فراتر از قانون باشیم. رییس فدراسیون برای ۴ سال انتخاب می شود. هر اعتراض باید در چارچوب قوانین باشد. اسکندری به خاطر قرار دادسرا ۶ ماه نمی توانست در فدراسیون باشد. این ۶ ماه به پایان رسیده و وی به فدراسیون بازگشته اما پرونده هنوز در دادسراست. تا وقتی که محکومیت محترم قضایی ندارد اتهامات قابل اعمال و تصمیم از سوی ما نیست این اعتراض را بر پایه و اساس نمی دانیم.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top