کد خبر: 488166 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۳-۰۲:۴۷ ارسال توسط : |
1 بازدید
پ

به گزارش شفاف، اشتفان شلتس سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران (IRAN) با دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل دیدار و گفتگو کرد.. در ابتدای این دیدار، امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه تاریخ روابط...

امیرعبداللهیان: نمایش ساختگی سازش با تل آویو صرفاً هدف انتخاباتی دارد

به گزارش شفاف، اشتفان شلتس سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران (IRAN) با دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار، امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه تاریخ روابط ۵۰۰ ساله ۲ کشور گفت: مناسبات تاریخی و مراودات دیرینه تهران و وین  پشتوانه مناسبی برای تقویت و تحکیم همکاری فیمابین است.

وی با توجه به تشکیل گروه‌های دوستی پارلمانی ایران (IRAN) و اتریش در مجلس یازدهم، بر توسعه هرچه بیشتر مناسبات پارلمانی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با انتقاد از رفتار استکباری کاخ سفید در نمایش عادی سازی روابط امارات ‌‌و بحرین با رژیم صهیونیستی گفت: آمریکا با توسل به زور و رفتار آمرانه در صدد اجبار حاکمان برخی کشورهای خلیج فارس برای ایجاد رابطه با تل آویو است. اگر رفتار استکباری و‌ تحقیر آمیز  آمریکا در این موضوع دخیل نبود نیازی به نمایش سیرک ترامپ در بالکن کاخ سفید وجود نداشت. 

وی اضافه کرد: نمایش ساختگی سازش امارات و بحرین با تل آویو صرفا هدف انتخاباتی دارد و فاقد ارزش است.

اشتفان شلتس، سفیر اتریش در تهران با تاکید بر جایگاه و اهمیت ایران (IRAN) در ثبات بخشی و امنیت در معادلات منطقه‌ای عنوان کرد: اتریش، ایران (IRAN) را کشور مهم و دارای نقشی بسزا در منطقه به ویژه در مبارزه (fight) با تروریسم و داعش می داند. 

وی با اشاره به این که ایران (IRAN) کشوری بزرگ و تاریخی و تمدنی است و نقش ایران (IRAN) در منطقه مهم است بیان داشت: اهمیت توسعه مناسبات پارلمانی، افزایش مراودات و همکاری ۲ کشور را موجب می شود و وین نسبت به تقویت تعاملات ۲ کشور از مسیر دیپلماسی پارلمانی تاکید دارد.

در این دیدار آخرین مناسبات پارلمانی ، دوجانبه ، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات انتخاباتی آمریکا و‌ وضعیت عراق ، سوریه، افغانستان و یمن مورد توجه قرار گرفت.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top