کد خبر: 488172 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۳-۰۳:۰۹ ارسال توسط : |
1 بازدید
پ

خبرگزاری فارس: «رافائل گروسی» مدیر (manager) کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (today) (پنجشنبه) در بخشی از ۱ مصاحبه تلویزیونی به صحبت درباره فعالیت‌های راستی‌آزمایی و نظارتی آژانس بر برنامه...

خبرگزاری فارس: «رافائل گروسی» مدیر (manager) کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (today) (پنجشنبه) در بخشی از ۱ مصاحبه تلویزیونی به صحبت درباره فعالیت‌های راستی‌آزمایی و نظارتی آژانس بر برنامه هسته‌ای ایران (IRAN) پرداخت.

گروسی طی مصاحبه با برنامه «هارد تاک» در شبکه انگلیسی «بی‌بی‌سی»، گفت: «من از ایران (IRAN) خواستم که اجازه دهد بازرسان ما به ۲ مکان دسترسی پیدا کنند، آنها نمی‌خواستند به همین دلیل ما به بن‌بست کشیده شدیم که حل نشد. به نظرم افراد نگران بودند که این می‌تواند به دیگر مناقشات درباره ایران (IRAN) اضافه کند. مهم بود که این مشکل حل شود».

وی با مهم دانستن گفت‌وگوی مستقیم با ایران (IRAN) در این زمینه، توضیح داد: «آنها در استقبال از ما با محبت بودند. من با رئیس‌جمهور روحانی، وزیر خارجه ظریف و دیگران در آنجا صحبت کردم. ما توانستیم به ۱ توافق برسیم».

مدیر کل آژانس اتمی با توجه به سوال اتهام‌زنی‌های مجری شبکه بی‌بی‌سی درباره برنامه هسته‌ای ایران (IRAN) در راستای ادعاهای آمریکا و رژیم صهیونیستی که قصد داشت با اجبار او را مجبور به پذیرش نقش صهیونیست‌ها در ارائه اطلاعات درباره ۲ مکان مورد دید در ایران (IRAN) کند، اظهار داشت که نمی‌تواند چنین چیزی را تایید کند زیرا آژانس به صورت معمول اطلاعات زیادی را از طرف‌های مختلفی دریافت می‌کند اما بر اساس تمام آنها عمل نمی‌کند.

گروسی درباره توافق آژانس با ایران (IRAN) برای دسترسی به این ۲ محل تصریح کرد: «افراد ما توانستند فعالیت‌های بازرسی خود را مجدداََ برقرار کنند... ما توانستیم به ۱ محل دسترسی داشته باشیم و در چند روز (day) آینده به مکان دوم نیز دسترسی خواهیم داشت... این توافق مهم بود اما هنوز ماجرا به پایان نرسیده است... چیزی که به آن رسیدیم، بازگشت به فعالیت‌های عادی بود که باید می‌داشتیم».

وی با توجه به سوال سوالی درباره تغییر سطح همکاری ایران (IRAN) بعد از توافق اخیر با آژانس، تاکید کرد: «من سطحی از همکاری را که نیاز داشتم، اکنون دارم... سطحی از همکاری را داریم که به بازرسان ما اجازه می‌دهد فعالیت کنند و ما چیزی را که می‌خواهیم ببینیم، خواهیم دید».

مجری شبکه بی‌بی‌سی که آشکارا لحن تحریک‌آمیز ضد ایرانی داشت، با متهم کردن ایران (IRAN) به تلاش برای ساخت سلاح اتمی، از مدیر (manager) کل آژانس اتمی پرسید که ایران (IRAN) اکنون به ساخت بمب اتمی نزدیک‌تر است یا دورتر؛ و او نیز اینگونه پاسخ داد: «این سوال را نمی‌توان با بله یا خیر پاسخ داد... سنجه‌های مختلفی داریم. اگر بخواهید میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده را در دید بگیرید، می‌توانید نتیجه بگیرید که آنها اکنون مواد بیشتری نسبت به زمان خروج دولت آمریکا از توافق، می دارند».

در حال تکمیل...

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top