کد خبر: 488174 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۵-۰۸:۰۰ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

طرفین اروپایی برجام طی بیانیه‌ای مشترک درباره توافق فعالیت‌های پادمانی اِن‌پی‌تی که در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرائت شد، خواستار آن شدند که ایران (IRAN) توضیحات...

تروئیکای اروپایی: ایران (IRAN) با آژانس شفاف باشد!
طرفین اروپایی برجام طی بیانیه‌ای مشترک درباره توافق فعالیت‌های پادمانی اِن‌پی‌تی که در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرائت شد، خواستار آن شدند که ایران (IRAN) توضیحات لازم را به آژانس ارائه کند.

آلمان، فرانسه و انگلیس با اشاره به اینکه سفر «رافائل گروس» مدیر (manager) کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران (IRAN) و گزارش تازه او درباره فعالیت‌های پادمانی و عدم اشاعه در این کشور، گفتند: از تلاش‌های شخصی فشرده مدیر (manager) کل آژانس با هدف دسترسی به ۲ مکان مشخص در ایران (IRAN) و شفاف‌سازی سوالات مرتبط به مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده، تشکر می‌کنیم.

تروئیکای اروپایی ضمن استقبال از توافق ایران (IRAN) و آژانس برای بازرسی از ۲ محل مورد دید آژانس، اضافه کرد: این اقدام راهی رو به جلو برای حل مسائل مربوط به اجرای پادمان‌های مشخص شده از سوی آژانس و اجرای الزامات قانونی ایران (IRAN) برای دسترسی به مکان‌های مشخص‌شده؛ فراهم کرد.

سه کشور اروپایی طرف برجام در ادامه مدعی شدند: از ایران (IRAN) انتظار داریم توافق مشترک را به صورت کامل اجرا کرده و دسترسی کاملی به مکان دوم در تاریخ توافق‌شده با آژانس ارائه کند. خواستار آن می باشیم که ایران (IRAN) اطلاعات و شفاف‌سازی‌های مورد دید آژانس را برای حل تمام سوالات باقی‌مانده درباره پادمان‌ها ارائه کند که شامل ذرات اورانیوم طبیعی با منشأ فعالیت انسانی می‌شود که بوسیله آژانس اتمی در سال ۲۰۱۹ در ۱ مکان اعلام‌نشده شناسایی شد. این مسئله تعهدات پادمانی الزام‌آور و قانونی ایران (IRAN) است.

این ۳ کشور در پایان از آژانس اتمی خواستند که گزارش‌های جدیدی را درباره مسائل ذکر شده، به شورای حکام ارائه کند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top