کد خبر: 488891 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۳-۲۳:۴۵ ارسال توسط : |
8 بازدید
پ

. ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در اعلام کرد و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم...

تولید تخم‌مرغ کاهش یافت / آینده بازار تخم مرغ در گرو ساماندهی نهاده‌های دامی

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در اعلام کرد و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان است.

وی اضافه کرد: طی ۲ ماه اخیر افزایش چندبرابری قیمت نهاده‌ها و چالش تامین ذرت و سویا علت اصلی گرانی تخم مرغ در بازار به شمار می‌رود.

نبی پور ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و ذرت با قیمت ۳ هزار و ۶۵۰ تومان عرضه می‌شود، درحالیکه قیمت مصوب سویا ۲ هزار و ۴۵۰ تومان و ذرت ۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

این مقام مسئول از کاهش تولید تخم مرغ خبر داد و گفت: این در حالی است که با کنترل بازار نهاده ها، تولید تخم مرغ به حالت عادی روزانه ۱ هزار و ۸۰۰ تا ۱ هزار و ۹۰۰ تن می‌رسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار ادامه داد: ۸۵ درصد جیره غذایی مرغ تخم گذار ذرت و سویا است که کاهش جیره غذایی منجر به تولید تخم مرغ با سایز ریز و عدم تخم گذاری مرغ‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: اگرچه مسئولان خواستار ارائه اسامی توزیع کنندگان نهاده‌های دامی خارج از سیستم بازارگاه از تولیدکنندگان شدند، اما واسطه‌ها به تولیدکننده فاکتور و مدرک ارائه نمی‌دهند که تولیدکننده بتواند چنین کاری کند و به نحوی در افتادن با این افراد است که بعد از آن تولیدکننده قادر به تأمین نهاده مورد نیاز خود از طریق آن‌ها نخواهد بود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار درباره آینده بازار تخم مرغ تصریح کرد: با استمرار روند نوسان نرخ نهاده‌های دامی، قیمت تخم مرغ در پاییز همزمان با فصل مصرف، افزایش می‌یابد.

انتهای پیام

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top