کد خبر: 495702 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۳-۲۳:۵۳ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

امیرغفارمنش در گفت‌وگو با دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، پیرامون وضعیت سینمای دفاع مقدس طی سالهای گذشته گفت: در دهه شصت و هفتاد فیلم های متنوع و با کیفیتی در زمینه دفاع مقدس ساخته شد، فیلم‌هایی که...

امیرغفارمنش در گفت‌وگو با دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، پیرامون وضعیت سینمای دفاع مقدس طی سالهای گذشته گفت: در دهه شصت و هفتاد فیلم های متنوع و با کیفیتی در زمینه دفاع مقدس ساخته شد، فیلم‌هایی که هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ جذب مخاطب موفق عمل می کردند. 

وی در همین راستا ادامه داد: البته یکی از مشکلات سینمای دفاع مقدس از همان ابتدا وجود کمی شعارزدگی در آثار بود، این عامل باعث شده بود تا دشمن در اکثریت آثار به شدت ضعیف نشان داده شود، این در صورتی بود که ما می‌دانستیم که سربازان و رزمندگان کشور اتفاقا با دشمنی قوی روبرو بودند و اوج کار همینجا بود که ما توانستیم دشمنی را شکست دهیم که تمام جوره بوسیله جهان حمایت می شد.

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده گفت‌وگوی امیر غفارمنش پیرامون وضعیت سینمای ایران اینجا کلیک کنید

بازیگر فیلم سینمایی «نفوذی» در همین رابطه تاکید کرد: از دید من «رسول ملاقلی پور» به عنوان یکی از مهمترین کارگردانان سینمای دفاع مقدس توانست با سفر به چزابه نگاه تازه ای از سینمای دفاع مقدس را وارد کند، سینمایی که به واقعیت ها آنطور که بودند بها می داد و به همین طریق هم توانست سالها مخاطبان خاص خود را داشته باشد. 

وی سینمای دفاع مقدس را سینمایی خاص در کشور خواند و اظهار کرد: از دید من طی سالهای گذشته فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» به کارگردانی «محمدحسین مهدویان» یکی از نمونه های درست سینمای دفاع مقدس طی سالهای گذشته بود، فیلمی که توانست حرف خود را به بهترین شکل ممکن ارائه کند.

این بازیگر سینما و تلویزیون سینمای دفاع مقدس را سینمایی اجتماعی خواند و ادامه داد: از دید من سینمای دفاع مقدس و ژانر سینمای جنگ باید به عواقب، تغییرات اجتماعی و آسیب شناسی آن دوران بپردازد، سینمایی که می تواند با نگاهی روان شناختی و درست به مقوله جنگ مخاطب امروز (today) را با زوایای تازه ای از آن دوران آشنا سازد، نسلی که از دید من اتفاقا نیازمند آشنایی با تاریخ دفاع مقدس است. 

وی با اشاره به اینکه لزوم حمایت از سینمای دفاع مقدس اضافه کرد: ما نیازمند این می باشیم که با حمایت و تخصیص بودجه به حضور کارگردانان نامی در این ژانر کمک نماییم، سینماگران ما در آثاری مثل اروند و یا تنگه ابوقریب نشان دادند که اگر بودجه و حمایت وجود داشته باشد همچنان توان تولید آثار با کیفیت را داریم، آثاری که بتوانند با تکنولوژی روز (day) سینما پیش بروند و از سویی روایات تاریخ دفاع مقدس را بیان کنند. 

غفارمنش اضافه کرد: سینمای دفاع مقدس و ساخت آثاری در این ژانر نیازمند هزینه می باشند، این سینما بدون بودجه نمی تواند به کارش ادامه دهد پس اگر مسئولین فرهنگی می خواهند که این سینما بقا داشته و مخاطب خود را حفظ کند باید به صورت عملی و واقعی از آن حمایت کنند. 

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top