کد خبر: 516139 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۴-۰۶:۳۳ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

. حمیدرضا احمدی‌وفا، داور چهاردهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش صوت در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به اینکه برای نخستین‌بار در میان اعضای هیئت داوران این مسابقات حضور دارد، گفت:...

آرامش شرکت‌کننده؛ ویژگی مثبت مسابقات مجازی قرآن

حمیدرضا احمدی‌وفا، داور چهاردهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش صوت در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به اینکه برای نخستین‌بار در میان اعضای هیئت داوران این مسابقات حضور دارد، گفت: تصور چنین سطح تلاوت از قاریان جوان در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل را نداشتم و رقابت‌های خوبی را شاهد بودم که نشانه رو به پیشرفت بودن مبحث قرائت قرآن در کشور است.

این قاری بین‌المللی با اشاره به اینکه شیوه سهمیه‌بندی مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه برای حضور تعداد نفرات مشخصی از هر استان اظهار کرد: خوشبختانه مسابقات امام علی(ع)، فاقد چنین دسته‌بندی است و هرکس، پس از اعلام آمادگی برای حضور در این رقابت مردمی، اجرایش از سوی هیئت داوران مورد بررسی قرار می‌گیرد و برترین‌ها به مراحل بالاتر راه پیدا کنند. این مسابقات، مشوق خوب برای افرادی است که برای طی این مسیر نیاز به انگیزه و تشویق می دارند و برای عده‌ای که می‌خواهند در رقابت‌ها و در میان داوران باسابقه، معلومات خود را محک بزنند، فرصت بسیار مغتنمی است.


بیشتر ببینید و بخوانید:


این داور مسابقات، مهم‌تر از برگزاری ۱ رقابت را پشتیبانی از نخبگان دانست و اضافه کرد: نباید صرفاً فضای رقابتی ایجاد کرد، جوایزی را اهدا و سپس تا سال آینده و دور بعدی مسابقه، هیچ ارتباط و کنشی بین برترین‌ها و مجریان مسابقه نباشد. وقتی ۱ استعدادی کشف می‌شود باید حمایت از او ادامه یابد. متولیان مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) از این توفیق الهی بیشتر بهره‌مند شده و پس از پایان مسابقات به امر برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی به هر نحو حضوری و مجازی اهتمام داشته باشند. این استعدادها این قابلیت را می دارند که بیشتر از این شکوفا شوند. حتی دارالقرآن امام علی(ع) می‌تواند در ادوار بعد، برترین‌های خود را به دیگر کشورها اعزام کند.

وی با توجه به سوال این سؤال که آیا زیرساخت‌ها برای برگزاری مسابقات قرآن به صورت مجازی در کشور فراهم است؟ بیان کرد: معتقدم زیرساخت‌ها فراهم است و مسابقات امام علی(ع) با برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده، به خوبی این شیوه را اجرا کرد، حتی می‌تواند در این زمینه تجربیاتش را در اختیار سایر دستگاه‌ها قرار دهد.

مسابقات مجازی قرآن

احمدی‌وفا به تفاوت‌ها در داوری مسابقات حضوری با شیوه مجازی که برای نخستین‌بار در سطحی وسیع در مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) برپا شد، اشاره کرد و گفت: قضاوت داوران چه در زمانی که متسابق در برابر آنان حضور فیزیکی داشته باشد و چه از طریق وسایل ارتباطی اجرای خود را انجام دهد، تفاوتی ندارد، اما آنچه که در شیوه مجازی به خوبی ملموس هست، آرامش و نبود استرس در صدای شرکت‌کننده است. در رقابت‌های حضوری، شرکت‌کننده در برابر هیئت داوران و چشمان حاضران در سالن، فشار و تنش بالایی را تحمل می‌کند، ولی خوب در شیوه مجازی چنین ویژگی مخربی مشاهده نمی‌شود.

یادآور می‌شود، مرحله(شفاهی) چهاردهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) به صورت غیر حضوری و با بهره‌گیری از فضای اسکای‌روم از ۲۱ ماه مهر در ۲ بخش آقایان و بانوان در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ کل و اجزای 20، 10 در خانه‌موزه شهید مدرس تهران در حال برگزاری است.

انتهای پیام
منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top