کد خبر: 516270 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۳-۰۶:۴۸ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

. حجت‌الاسلام حسین خانی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن، 25 ماه مهر در گفت‌وگو با خبرنگار افتخاری ایکنا با اشاره به اینکه برنامه‌های این اداره همزمان با دهه وقف، بیان کرد: تهیه و توزیع 100...

نگاهی به فعالیت‌های اوقاف داورزن در دهه وقف

حجت‌الاسلام حسین خانی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن، 25 ماه مهر در گفت‌وگو با خبرنگار افتخاری ایکنا با اشاره به اینکه برنامه‌های این اداره همزمان با دهه وقف، بیان کرد: تهیه و توزیع 100 بسته معیشتی به نیازمندان، برپایی نشست‌های صنفی وقف، برپایی میز خدمت در محل مصلی نماز جمعه، تکریم واقفان و خانواده کارکنان اوقاف از برنامه‌های دهه وقف در شهرستان داورزن است.


وی گفت: همزمان با این ایام، مراسم کلنگ‌زنی استخر ۲ منظوره موقوفه آل احمد با هزینه 9 میلیارد ریال برگزار می‌شود و نیروگاه خورشیدی 90 کیلو واتی در بقعه متبرکه امامزاده سیدعلی‌اکبر(ع) روستای علی‌آباد افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد که مجموع نیروگاه های خورشیدی شهرستان به ۳ نیروگاه خواهد رسید.


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن با اشاره به اینکه فعالیت‌های این اداره طی ۱ سال گذشته، اظهار کرد: با سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد ریالی در بخش اراضی کشاورزی توانستیم ۵ هکتار باغ پسته، ۲ هکتار انگور، 15 هکتار گندم و جو، و ۳ هزار گیاهان دارویی کشت و برای موقوفات در حوزه کشاورزی درآمدزایی نماییم.


خانی، دیوارکشی اراضی موقوفات با هدف صیانت از آنها، مرمت قنات‌ها و احیای چاه آب، ساخت خانه عالم در بقعه متبرکه امامزاده سیدعلی‌اصغر(ع) ریوند، ساخت شبستان امامزاده سیداسماعیل(ع) روستای بهمن‌آباد و گلدسته‌های بقعه متبرکه بی بی علیه خاتون(س) روستای باشتین را از دیگر فعالیت‌های این اداره طی ۱ سال گذشته برشمرد.


وی تصریح کرد: در حوزه اجرای نیت واقفان از مهر 98 تاکنون ۳ میلیارد و 100 میلیون ریال صرف تعزیه‌داری اهل بیت(ع)، رسیدگی به فقرا و نیازمندان و تعمیرات مساجد شده است. 


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن ادامه داد: طی ۱ سال گذشته، 30 برنامه فرهنگی در سطح بقاع متبرکه شهرستان بوسیله مبلغان برگزار شده است و در اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم در این شهرستان، ۸ مربی تدریس 180 قرآن‌آموز را بر عهده می دارند.


وی گفت: از دهه وقف 98 تاکنون ۷ وقف تازه در سیستم موقوفات این شهرستان به ثبت رسیده و 12 رقبه تجاری این شهرستان به خاطر شیوع ویروس منحوس کرونا به مدت ۲ ماه از بخشودگی اجاره بهره‌مند شدند.


زهرا چشمی

انتهای پیام
منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top