کد خبر: 516299 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۹-۰۳:۲۷ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

آفتاب‌‌نیوز : تزریق واکسن کرونا در این استان از طریق ۱ مرکز محلی کنترل بیماری صورت می‌گیرد و این طرح واکسیناسیون می‌تواند الگویی برای باقی شهرهای چین باشد.. مقامات بهداشتی چین تاکید کردند هرچند...

آفتاب‌‌نیوز :

تزریق واکسن کرونا در این استان از طریق ۱ مرکز محلی کنترل بیماری صورت می‌گیرد و این طرح واکسیناسیون می‌تواند الگویی برای باقی شهرهای چین باشد.

مقامات بهداشتی چین تاکید کردند هرچند واکسن‌های تهیه شده برای مقابله با کروناویروس تازه هنوز تحت آزمایشات بالینی می باشند اما کارمندان و کارکنان در مشاغل حساس می‌توانند در شرایط اورژانس و با توجه به فرا رسیدن پاییز و زمستان این واکسن را تزریق کنند.

بنابر گزارش روز نامه (newspaper) "ساوث چاینا مورنینگ پست"، آنها خاطر نشان کردند: چجیانگ اولین منطقه است که واکسیناسیون در آن شروع شده و شاغلان در گروه‌های کلیدی و نیز ساکنان در مناطقی با شیوع بیشتر بیماری، در اولویت برای تزریق واکسن می باشند.

خبر اجرای این طرح پایلوت در حالی منتشر شده که بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها به دید می‌رسد ۱ واکسن بالقوه ویروس کرونا که در چین تولید شده، کاملا امن بوده و در مراحل اولیه و میانی آزمایش بر انسان موجب تحریک سیستم ایمنی بدن شده است.

واکسن احتمالی کووید-۱۹ که به «بی بی‌آی بی‌بی –کوُرو» موسوم است، همراه با گروه دولتی «نشنال فارماسوتیکال» در موسسه تولیدات بیولوژیکی پکن ساخته شده است. این واکسن در گزارشی که روز (day) پنج‌شنبه در نشریه «لانست» منتشر شد، در مجموع «امن» و «با ضریب تحمل بالا» توصیف شده است.

به نویسندگی روز نامه (newspaper) ایندیپندنت، متخصصان می‌گویند آزمایش واکسن «بی بی‌آی بی‌پی – کورو» روی انسان از اوایل ماه ژوئن و پس از تاثیر چشمگیر آن روی میمون شروع شد که بدون ایجاد پیچیدگی و عوارض، بدن را ترغیب به تولید پادتن می‌کند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top