کد خبر: 516757 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۹-۰۳:۰۵ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، نادر توکلی معاون درمان ستاد ملی کرونای استان تهران امشب ۲۶ مهر با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به بررسی و آسیب شناسی...

تهران با بیش از ۵ هزار بیمار کرونایی وضعیت خوبی نداردبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، نادر توکلی معاون درمان ستاد ملی کرونای استان تهران امشب ۲۶ مهر با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به بررسی و آسیب شناسی تصمیمات مقابله با کرونا پرداخت.

معاون درمان ستاد ملی کرونای استان تهران با اشاره به اینکه تهران با ۵ هزار و ۳۰۰ بیمار کرونایی وضعیت خوبی ندارد، گفت: برای اعلام محدودیت‌های تردد، کمی دیر تصمیم گیری شد.

او با اشاره به اینکه درحال حاضر نظارت‌ها تشدید پیدا کرده است، اضافه کرد: نشستی را با روسای بیمارستان‌های اصلی داشتیم و لذا در ارائه روند خدمت رسانی، وضعیت اکسیژن رسانی در بیمارستان‌ها برای ما بسیار حیاتی است زیرا درمان اساسی برای بیماران کرونایی نداریم.

کرونا کل بدن را درگیر می کند

توکلی با اشاره به اینکه وضعیت اکسیژن تمام بیمارستان‌ها را رصد می‌کنیم ادامه داد: تنها درمان استاندارد و موفق اکسیژن رسانی و مانیتورینگ دقیق بیمار کرونایی است، کرونا مانند ۱ سندروم عمل کرده و سیستم‌های مختلف بدن را درگیر خود می‌کند.

معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه وقتی بیماران کرونایی بهبود پیدا کنند خیلی از عوارض تازه را در آنها می بینیم، اظهار کرد: در این بیماران درگیری قلب به شکل مشخص ممکن است ادامه‌دار باشد. کرونا ۱ بیماری سیستماتیک است و کل بدن را درگیر می کند. هرچه بتوانیم سریعتر بیماران را بستری نماییم قطعاً می توانیم سیر درمانی موفق تری داشته باشه باشیم.

او اظهار کرد: تیم های نظارتی ما تمامی بیمارستان ها را رصد می کنند و نظارت بر بیمارستان ها تشدید یافته است.

توکلی با اشاره به اینکه در استان تهران ۱۷۵ بیمارستان داریم، اعلام کرد : ۱۰۵ بیمارستان درگیر بیماران کرونایی می باشند، قطعاً بیمارستان های اصلی و بزرگ مانند بیمارستان شریعتی، امام خمینی(ره) و حضرت رسول بخشی از ارائه خدمتشان به بیماران غیر کرونایی خواهد بود و این موضوع نباید مخدوش شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top