کد خبر: 516810 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۹-۰۱:۱۶ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

محمد بنا در گفت‌وگو با میزان، درباره ارزیابی‌اش از لیگ برتر کشتی فرنگی اظهار داشت: شروع مسابقات کشتی بعد از وقفه‌ای هفت، ۸ ماهه باعث خوشحالی بود؛ مهم این است که کشتی شروع شد. مسابقات لیگ برای من به...

محمد بنا در گفت‌وگو با میزان، درباره ارزیابی‌اش از لیگ برتر کشتی فرنگی اظهار داشت: شروع مسابقات کشتی بعد از وقفه‌ای هفت، ۸ ماهه باعث خوشحالی بود؛ مهم این است که کشتی شروع شد. مسابقات لیگ برای من به عنوان سرمربی تیم ملی تنها منفعت کشتی‌گیران را به همراه داشت. کشتی‌گیران مسابقات چندین ماه دور از رقابت بودند و نمی‌توانستیم توقع داشته باشیم تمام در لیگ در آمادگی کامل باشند.

وی در خصوص شروع اردوهای تیم ملی و تصمیم اتحادیه جهانی برای برگزاری مسابقات جهانی گفت: برنامه‌های خود را برای حضور در مسابقات جهانی کشتی به فدراسیون داده‌ایم، اما با وجود اینکه اتحادیه جهانی اعلام کرده مسابقات برگزار می‌شود باید درصدی را هم برای عدم برگزاری مسابقات بگذاریم و نمی‌توان تمام چیز را صد درصد دانست چون شرایط بیماری در جهان قابل پیش‌بینی نیست. اما ما کار خودمان را انجام می‌دهیم.

*مسابقات جهانی امسال شباهتی به رقابت‌های سال‌ های (years) قبل نخواهد داشت

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص سطح فنی پایین مسابقات جهانی پیش رو تصریح کرد: بعد از حدود ۸ ماه تعطیلی اردو و مسابقات نباید انتظار داشت مسابقات جهانی امسال سطح فنی بالایی داشته باشد و شاید خیلی از کشورها هم شرکت نکنند؛ هر چند اتحادیه جهانی اعلام کرده تیم‌های برتر رنکینگ شرکت کنند، اما فکر نمی‌کنم شرایط برگزاری مسابقات جهانی امسال هیچ شباهتی به رقابت‌های سال‌ های (years) قبل داشته باشد.

بنا: هر مربی در ذهنش ۱ تیم آماده دارد/ تمام چیز در اردوی تیم ملی مشخص می‌شود/ برخی مطالعه نکرده انتقاد کنند

*بعد از اردوی اول می‌توان درباره انتخابی درون اردویی اظهار دید کرد

بنا با توجه به سوال این سوال کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد اعلام کرده در برخی اوزان انتخابی درون اردویی خواهد داشت و چقدر احتمال دارد در کشتی فرنگی هم این اتفاق رخ دهد، عنوان کرد: ما از کشتی آزاد کمی عقب‌تر می باشیم، اما در هر وزن تقریباً ۲ تا ۳ نفر را دعوت کرده‌ایم. ملاک و معیارهای ما برای انتخاب متفاوت است؛ جام تختی، قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان را مد دید قرار می‌دهیم. ابتدا باید بچه‌ها به اردو بیاییند تا شرایط آنها را ارزیابی نماییم و بعد از اردوی اول می‌توان در اینخصوص اظهار دید کرد. شاید در برخی اوزان اگر گرهی باشد، انتخابی داشته باشیم و شاید هم نه، اما هیچ چیز صد درصد نیست.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: چه کسی فکر می‌کرد فدراسیون جهانی در این زمان و شرایط سخت کرونایی تصمیم به برگزاری مسابقات جهانی بگیرد؛ هر چند الان هم برگزاری مسابقات صد درصد نیست. چندین ماه است مردم دنیا و ورزشکاران درگیر این ویروس می باشند و تمرین نداشته‌اند.

* فدراسیون کشتی روی اجرای این چرخه مصمم است

وی درباره انتقاداتی که به عدم برگزاری چرخه انتخابی می‌شود، گفت: متاسفانه برخی بدون اینکه چرخه را مطالعه کرده باشند، انتقاد کنند. اجرای چرخه نیازمند ۱ پروسه ۶ ماهه از مسابقات از جمله قهرمانی کشور، جام تختی و ... تا کشتی گیران امتیازات لازم را کسب کنند. الان شرایط استثنایی پیش آمده ؛ در این مدت کوتاه که نمی‌شود چرخه برگزار کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اضافه کرد: ما هم قرار بود چرخه انتخابی تیم ملی را اجرا نماییم؛ همانطور که از نام آن پیداست «چرخه» نیازمند چندین ماه زمان برای پیاده‌سازی آن است. در این مدت کوتاه چطور می‌توان چرخه را برگزار کرد؟ باید دید آیا زمان لازم را برای اینکار داشته‌ایم یا نه؟ اما آیا زمانِ لازم را داریم؟ در مجموع در این مدت کوتاه تنها می‌توانیم چند اردو برگزار نماییم. نهایتاً اگر تشخیص دهیم که در برخی اوزان نیاز است شاید تک کشتی داشته باشیم، اما فدراسیون کشتی روی اجرای این چرخه مصمم است.

بنا: هر مربی در ذهنش ۱ تیم آماده دارد/ تمام چیز در اردوی تیم ملی مشخص می‌شود/ برخی مطالعه نکرده انتقاد کنند

*هدف از برگزاری لیگ نفع مالی کشتی‌گیران بود

بنا با توجه به سوال این سوال که منتقدان معتقدند می‌توانستیم به جای برگزاری مسابقات لیگ آمریکا روسیه قهرمانی کشور یا رقابت‌های انتخابی را داشته باشیم، عنوان کرد: زمانی که برای برگزاری لیگ برنامه‌ریزی می‌شد فکرش را نمی‌کردیم مسابقات جهانی قرار است برگزار شود و در چند روز (day) گذشته این موضوع نهایی شد. از طرفی شرایط اقتصادی ورزشکاران ما با این کشورها متفاوت است و شاید حمایت‌هایی که آنها از ورزشکارانشان کنند با ما متفاوت باشد، پس نمی‌توان مقایسه داشت.

وی اضافه کرد: هدف از برگزاری لیگ نفع مالی کشتی‌گیران بود؛ الان هم اگر لیگ برگزار می‌شود شب (night) گذشته وزن کشی می‌شود و تک کشتی است؛ آنهم با ۲ کیلو ارفاق وزن، اما اگر ما بخواهیم چرخه را اجرا نماییم باید در وزن قانونی برگزار شود و کشتی‌گیر باید چند دور کشتی بگیرد. آیا کشتی‌گیران ما آمادگی این شرایط را می دارند؟ بعد از مسابقات جهانی برای المپیک زمان کافی به منظور اجرای چرخه در اختیار خواهیم داشت.

*دوست دارم بهترین نفرات را برای مسابقات جهانی انتخاب کنم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در واکنش به این سوال که برخی معتقدند محمد بنا تیمش را در ذهنش انتخاب کرده است، گفت: هر مربی در ذهنش ۱ تیم آماده دارد؛ من هم مستثنی نیستم و در گوشه ذهنم نفراتی را دارم، اما در اردوی تیم ملی هم این مقایسه را انجام می‌دهم که آیا نفراتی که دعوت کرده‌ایم با نفراتی که در ذهنم دارم، توان رقابت می دارند یا نه؛ اگر این توان این رقابت وجود داشت حتماً از بهترین نفرات استفاده خواهیم کرد.

محمد بنا خاطر نشان کرد: هر سرمربی دوست دارد بهترین تیم را برای مسابقات جهانی انتخاب کند چون آبروی خودش و سربلندی کشور در میان است. من هم در این سال‌ها همواره هدفم این بوده که بهترین و آماده‌ترین‌ها را برای مسابقات انتخاب کنم تا نتیجه‌ای شایسته کسب نماییم.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top