کد خبر: 516812 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۴-۰۵:۴۱ ارسال توسط : |
6 بازدید
پ

. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان با نقل قول از دیتانیوز با نقل خبرگزاری رویترز، تحقیق محرمانه دولت آمریکا بیانگر آن است که نزدیک ۵ هزار زندانی در این کشور پیش از رسیدن موعد دادگاهشان...

مرگ قریب به ۵ هزار آمریکایی در زندان پیش از موعد دادگاهشان!

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان با نقل قول از دیتانیوز با نقل خبرگزاری رویترز، تحقیق محرمانه دولت آمریکا بیانگر آن است که نزدیک ۵ هزار زندانی در این کشور پیش از رسیدن موعد دادگاهشان جان خود را از دست می‌دهند.

این دیتانیوز با نقل خبرگزاری با بیان تعداد دقیق ۴ هزار و ۹۹۸ نفر زندانیِ جان باخته نویسندگی است که این مسئله گواهی بر شکست و وضعیت بحرانی زندان‌های آمریکاست و از طرفی نشان می‌دهد حقوق بشر تا چه اندازه در این کشور کوچک شمرده می‌شود.

براساس این گزارش سالانه هزاران زندانی در آمریکا خودکشی کنند یا زندانیان دیگر و زندانبان‌ها آن‌ها را به قتل می‌رسانند. برخی دیگر نیز به دلیل کمبود یا نبود امکانات بهداشتی و درمانی ویا سوء تغذیه و انواع بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

به نویسندگی این دیتانیوز با نقل خبرگزاری تنها در سال گذشته ۲ هزار زندانی خودکشی کرده‌اند و بسیاری دیگر که به دلایل مختلف به قتل رسیده‌اند نیز حتی به موعد دادگاه و تعیین مجازات خود نمی‌رسند.

این مسئله تاحدی در زندان‌های آمریکا بغرنج است که «نیلز ملزر» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مسائل مربوط به شکنجه و رفتار‌های غیرانسانی در واکنش به آن می‌گوید «به تمامی این قتل‌ها باید با تشکیل پرونده‌ای جداگانه پاسخ داده و رسیدگی کرد.»

به ظاهر قانون اساسی آمریکا برای زندانیان در دید گرفته است، اما در واقعیت هیچکدام از آن‌ها در زندان‌ها رعایت نمی‌شود و نهاد‌های ناظر بر آن‌ها نیز وظایف خود را عمل نمی‌کنند.

همچنین روزانه بر تعداد زندانیان آمریکا اضافه کرده می‌شود و دلیل آن نیز مسائل و مشکلات روحی و روانی و گسترش اعتیاد به مواد مخدر عنوان شده است.

در سرتاسر آمریکا بیش از ۳ هزار زندان وجود دارد که بخش عمده‌ای از آن به دست مقامات محلی اداره می‌شود و اکثر این زندان‌ها نیز مشکلات بودجه می دارند.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top