کد خبر: 516835 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۴-۰۶:۱۸ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  تمیز کردن پوست صورت اولین گام برای مراقبت از آن و مقابله با پیری زودرس تلقی می‌شود، اما فواید پاکسازی پوست ارتباط مستقیمی با...

آرایش صورت را چه زمانی پاک نماییم که به پوست آسیبی نرسد؟به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  تمیز کردن پوست صورت اولین گام برای مراقبت از آن و مقابله با پیری زودرس تلقی می‌شود، اما فواید پاکسازی پوست ارتباط مستقیمی با زمان انجام این کار دارد، بنابراین انتخاب بهترین زمان برای از بین بردن آلودگی‌ها و آثار مواد آرایشی و کمک به بازسازی صحیح سلول‌ها بسیار موثر است.

زمانی که ما برای پاکسازی پوست صورت انتخاب می‌کنیم، بر اثر بخشی و کارآیی این اقدام تأثیر می‌گذارد. مطالعات انجام شده در این زمینه نشان داده است که زمان مناسب برای پاکسازی پوست قبل از خواب نیست و به همین دلیل زنان کره‌ای که به توجه شدید به پوست خود معروف می باشند، هنگام بازگشت به خانه از محل کار خود در غروب آفتاب پوست خود را تمیز کنند. این کار به از زدودن غبار، آلودگی، آثار آرایش و ترشحاتی که در طول روز (day) روی پوست جمع شده، کمک می‌کند.

راز سلامت پوست

ظاهر سالم پوست ارتباط مستقیمی با زمان پاکسازی آن دارد، زیرا عنصر زمان بر اثر بخشی محصولات مورد استفاده در این زمینه تأثیر می‌گذارد. این بدان دلیل است که عملکرد پوست در روز (day) و شب (night) متغیر است، پوست در طول روز (day) نقش محافظت از ما در برابر آلودگی و حمله‌های خارجی را بازی می‌کند، اما در شب، به بازیابی و تجدید سلول‌های خود می‌پردازد تا نقش محافظتی آن‌ها را برای کل بدن افزایش دهد.

سلول‌های پوستی مانند سایر سلول‌های بدن تابع زمان بیولوژیکی ما می باشند که عملکرد‌های بدن و ریتم خواب ما را تنظیم می‌کند. روند ترمیم سلول نیز تحت تأثیر این زمان بندی است، به این معنی که با شروع شب، مکانیسم احیای پوست برای خود فعال می‌شود، بنابراین پاکسازی پوست قبل از این مرحله، مکانیسم احیا را فعال می‌کند. اما پاکسازی پوست قبل از خواب با مرحله بازسازی پوست همزمان شده و در نتیجه مانع این مکانیسم می‌شود.

نقش عنصر زمان در محافظت از پوست/ چه زمانی آرایش صورت خود را پاک نماییم تا به پوستمان آسیب نرسد؟

مراقبت روتین و مناسب

بهترین زمان برای پاکسازی پوست هنگام بازگشت به خانه در بعدازظهر است. پاکسازی پوست ۱ مرحله ضروری است که در هیچ شرایطی نباید از آن غافل شوید و با آرایش و بی آرایش مهم است، زیرا سطح پوست را از تمام آلودگی‌های موجود بر روی آن پاک می‌کند.

این کار به پوست کمک می‌کند تا بهتر نفس بکشد و راحتی و طراوت لازم را برای آن تامین می‌کند. از پوست در برابر علائم پیری زودرس محافظت می‌کند.

پاکسازی پوست پس از بازگشت به خانه با استفاده از پاک کننده آرایش مناسب با پوست فرد انجام می‌شود که می‌تواند به صورت روغن، شیر یا پاک کننده آرایشی باشد.

مرحله بعد، استفاده از لوسیون کف است که آلودگی‌های باقیمانده را از سطح پوست پاک می‌کند. در صورت عدم آرایش، انجام مرحله دوم می‌تواند کافی باشد و به دنبال آن از ۱ لوسیون مرطوب کننده استفاده شود.

هنگام صبح می‌توان از لوسیون کف استفاده نکرد و تنها پوست را با آب یا لوسیون مناسب طبیعت آن تازه کرد و به دنبال آن از کرم مرطوب کننده قبل از آرایش استفاده کرد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top