پیش بینی وضعیت بورس در صورت پیروزی بایدن یا ترامپ بر انتخابات

بهزاد صمدی با بیان اینکه  بازار سرمایه از لحاظ تکنیکالی وضعیت خوبی ندارد، اظهار کرد: اندیکاتور شاخص قدرت نسبی در ۵ سال گذشته، حمایت مهمی را از دست داده است. در واقع ۱ حمایت ۵ ساله شکسته شده است و شاخص وضعیت مناسبی ندارد. اگر شاخص کل محدوده ۱ میلیون و۴۸۰ هزار واحد که کف اصلاح قبلی بود را از دست بدهد ممکن است تا ۱ میلیون و ۲۵۸ هزار واحد نیز کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: به دید من ابعاد انتخابات آمریکا را باید به دلار و سیاستهای ترامپ و بایدن ربط داد. اگر ترامپ برنده شود، دلار در همین قیمتها حفظ می شود و این قیمت ها برای بازار سرمایه خوب است. یکی از دلایل خروج پول از بازار سرمایه در این روزها نیز همین موضوع است. سرمایه گذاران  منتظرند تا رئیس جمهور بعدی آمریکا مشخص شود.

این تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد: اما به دید من اگر ترامپ  برنده شود، هرچند دلار در این محدوده باقی خواهد ماند اما شرایط سیاسی سخت تر می شود و باید دید گزینه  ایران (IRAN) برای انتخابات سال آینده خودش چیست ولی چنانچه بایدن برنده انتخابات ریاست جمهوری شود، دلار واکنش هیجانی خواهد داشت و ممکن است تا ۱۰ هزار تومان ریزش داشته باشد و این برای بازار سرمایه خبر خوبی نیست.

صمدی با تاکید بر اینکه در بازار سرمایه با پارادوکس پارامترهای بنیادی با عوامل تکنیکالی رو به رو می باشیم، اظهار کرد: تمام پارامترهای بنیادی شامل دلار صرافی، دلار نیمایی و دلار آزاد به نفع بازار سرمایه است اما در روز (day) یکشنبه شاخص کل ریزش سنگین داشت. ممکن است در روزهای آینده شاهد فشار فروش و فشار ابطال صندوق ها  تا انتخابات آمریکا باشیم.

این مطلب برایم مفید است

0 نفر این پست را پسندیده اند