کد خبر: 522753 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۱-۰۸:۳۵ ارسال توسط : |
7 بازدید
پ

خبرگزاری میزان - بنیامین نتانیاهو امروز (today) و پس از اعلام عادی‌سازی روابط سودان و اسرائیل در تماس تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به تکرار ادعا‌های خود درباره ایران (IRAN) پرداخت....

خبرگزاری میزان - بنیامین نتانیاهو امروز (today) و پس از اعلام عادی‌سازی روابط سودان و اسرائیل در تماس تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به تکرار ادعا‌های خود درباره ایران (IRAN) پرداخت.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این تماس که بصورت زنده از رسانه‌های تلویزیونی پخش می‌شد به ترامپ اعلام کرد که او با برجام مخالف بوده و مخالف هر توافقی با ایران (IRAN) نیست.

از سوی دیگر نیز ترامپ اظهار کرد، در صورتی که در انتخابات ریاست جمهور پیروز شود، یکی از نخستین تماس‌هایی که دریافت می‌کند از طرف ایرانی‌ها خواهد بود که خواستار توافق خواهند شد.

رییس جمهور آمریکا در ادامه مدعی شد: ایران (IRAN) و روسیه هیچ‌یک دوست ندارند او در انتخابات ریاست‌جمهوری پیروز شود و بر پیروزی خود در این انتخابات نیز تاکید کرد.

بنیامین نتانیاهو نیز در ادامه به سخنرانی‌ای که در سال ۲۰۱۵ در کنگره آمریکا در مخالفت با حصول توافق هسته‌ای با ایران (IRAN) ایراد کرده بود، اشاره کردد و گفت: زمانی که من در کنگره آمریکا صحبت کردم، نگفتم با هر توافقی مخالفم. گفتم با آن توافق مخالفم.

وی درباره دلیل مخالفت ادعایی خود با برجام اظهار کرد: این توافق خواستار هیچ تغییری در رفتار ایران (IRAN) نبود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت:به همین دلیل، ایران (IRAN) بعد از آن توافق به جای کاهش ستیزه‌جویی‌هایش آن را افزایش داد و من فکر می‌کنم اگر توافق جدیدی پیشنهاد شود مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: فکر می‌کنم این توافق تنها زمانی رخ می‌دهد که ایران (IRAN) با مخالفت‌های شدیدی در برابر ستیزه‌جویی‌هایش روبرو شود.

نتانیاهو مدعی شد که اگر ایران (IRAN) با واکنش‌های «قدرتمندانه» روبرو شود برای آنچه به گفته او «توافق واقعی» است پای میز مذاکره خواهد آمد.

رییس جمهور آمریکا نیز در مقابل اظهار کرد: می‌دانید چه اتفاقی افتاده؟ ایران (IRAN) هم از مبارزه (fight) خسته شده است، آن‌ها هم از اتفاقاتی که دارد می‌افتد خسته شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران (IRAN) اظهار کرد: آن‌ها مردم بزرگی می باشند و خواستار به پایان رسیدن این وضعیت می باشند. اگر ما در این انتخابات برنده شویم... تمام می‌خواهند من بگویم کِی برنده می‌شویم، ولی خوب من همیشه می‌گویم اگر برنده شوم، چون بالاخره انتخابات است اگر برنده شویم، یکی از اولین تماس‌هایی که دریافت می‌کنم از جانب ایران (IRAN) خواهد بود که می‌گویند بیا توافق نماییم!

رییس جمهور آمریکا ادامه داد: آن‌ها نمی‌خواهند من برنده شوم. روسیه هم نمی‌خواهد من برنده شوم. نکته متمایز درباره این ۲ کشور این است که نمی‌خواهند من در انتخابات برنده شوم. اشکالی ندارد. من فکر می‌کنم ما برنده خواهیم شد.

ترامپ با بیان این ادعا که هنوز موج قرمز در آمریکا به راه نیفتاده است اظهار کرد: این موج طی روز‌های آینده، اثر خواهد کرد و باعث پیروزی او در انتخابات خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top