کد خبر: 522754 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۱-۰۸:۵۳ ارسال توسط : |
7 بازدید
پ

خبرگزاری میزان – آوارگان اردوگاه «موریا» در جزیره «لسبوس» یونان، اکنون در شرایطی به مراتب بدتر و نابسامان‌تری زندگی کنند.. . به گزارش «ریلایف وب»، براساس گزارش شورای پناهندگان یونان و «آکسفام»،...

خبرگزاری میزان – آوارگان اردوگاه «موریا» در جزیره «لسبوس» یونان، اکنون در شرایطی به مراتب بدتر و نابسامان‌تری زندگی کنند.

به گزارش «ریلایف وب»، براساس گزارش شورای پناهندگان یونان و «آکسفام»، هزاران نفر از آوارگان اردوگاه «موریا» در اردوگاه جدیدی که به جای این اردوگاه سوخته در آتش در لسبوس در دید گرفته شده، زندگی کنند و اوضاعشان به مراتب بدتر است.

تقریبا ۸ هزار آواره عمدتا خانواده‌های دارای فرزند، در اردوگاه تازه با کمبود آب، مشکل فاضلاب، کمبود امکانات بهداشتی و سرپناه‌های اندک مواجه شده اند.

آنها در چادر‌های سستی زندگی کنند که به دلیل فاصله حدودا ۲۰ متری از دریا تحت تاثیر شدید باد قرار می دارند.

  •  بیشتر بخوانید:
  •  حوادث تراژیک در بزرگ‌ترین اردوگاه یونان
  •  وضعیت وخیم پناهجویان در اروپا

ساکنان لسبوس به این اردوگاه، موریا ۲ می‌گویند؛ موریا ۲ در میدان جنگی سابق که هنوز مین‌های زمینی و نارنجک‌های منفجر نشده دارد، واقع شده است.

مواد غذایی در این اردوگاه محدود است؛ امکانات و تجهیزات مقابله با کرونا وجود ندارند؛ استفاده از آب دریا برای شست و شو و استحمام خطر غرق شدن پناهجویان را افزایش داده است.

در حالی که سوختن موریا امید‌ها برای پایان شرایط نامساعد پناهجویان را زنده می‌کرد، آنها اکنون در شرایط به مراتب بدتری به سر می‌برند؛ وعده یونان برای انتقال پناهجویان تا قبل کریسمس نیز چندان قابل اعتماد نیست.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top