کد خبر: 525022 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۸-۲۰:۲۹ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : . گروه خدمات بازار سرمایه «سهم آشنا» در مهرماه، وظیفه بازارگردانی 30 نماد تازه در بورس تهران و فرابورس ایران (IRAN) را برعهده گرفته و در تلاش است تا با...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«سهم آشنا»؛ بازارگردان اختصاصی نمادهای بزرگ بازار سرمایه

گروه خدمات بازار سرمایه «سهم آشنا» در مهرماه، وظیفه بازارگردانی 30 نماد تازه در بورس تهران و فرابورس ایران (IRAN) را برعهده گرفته و در تلاش است تا با فعالیت مستمر، جریان معاملات در این نمادها را متعادل نماید.

صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم، بازارگردانی تمامی 13 نماد گروه خودروسازی سایپا را در ماه جاری پذیرفته است. مجموعه شرکت‌های گروه سایپا همچون شرکت‌های «زامیاد»، «سایپا آذین»، «سرمایه‌گذاری رنا» و «پارس‌خودرو» جزو مهمترین شرکت‌های فعال در بازار سرمایه می باشند و بازارگردانی معاملات این شرکت‌ها، نشان از نقش بااهمیت سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم دارد. این صندوق علاوه بر آن، بازارگردانی معاملات نمادهای شرکت‌های مهم دیگری از جمله معدني و صنعتي گل گهر (کگل)، دارویی لقمان (دلقما)، نوسازي ‌و ساختمان‌ تهران ‌(ثنوسا) و زرين معدن آسيا (فزرین) را هم عهده‌دار شده است. ورود 30 نماد تازه به صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم در جلسات هفته‌های گذشته این صندوق نهایی شده است که این اقدام، نشان از جایگاه و ارزش صندوق مزبور در بازار سرمایه دارد.

پیش از این نیز صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم ، بازارگردانی 15 نماد مهم دیگر بازار از جمله شرکت‌های آسان پرداخت پرشين (آپ)، مديريت انرژي اميد تابان هور (وهور)، بيمه اتكايي امين (اتکام) و توسعه‌ معادن ‌و فلزات ‌(ومعادن) را هم برعهده داشته است.

لازم به ذکر است که هر صندوق بازارگردانی تعهدات روزانه‌ای را برای هر نماد می‌پذیرد و می‌بایست به اندازه تعهد خود، وارد معاملات روزانه نماد مورد دید شود. چنین اقدامی بیش از هر چیز باعث تعادل میان عرضه و تقاضا در ۱ نماد می‌شود. هدف اصلی این صندوق‌ها کمک به جریان معاملات نمادهای خاص در بازار بورس اوراق بهادار است و بازارگردانی می‌تواند از نوسانات شدید در معاملات و ایجاد کاهش یا افزایش غیرواقعی قیمت در مقایسه با ارزش ذاتی سهام، جلوگیری کند. افزایش نقدشوندگی، جلوگیری از دستکاری قیمت‌ها و ایجاد صف‌های خرید و فروش بی‌مورد از دیگر دستاوردهای صندوق‌های بازارگردانی اختصاصی است.

صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم تحت مدیریت شرکت «سبدگردان سهم آشنا» در سال 1396 به عنوان یکی از زیرمجموعه¬های هلدینگ بازار سرمایه سهم آشنا تاسیس شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top