کد خبر: 525045 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۸-۲۰:۴۶ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

تورج دهقانی زنگنه رییس سازمان هواپیمایی درباره نرخ بلیت شرکت‌های هواپیمایی در پرواز‌های داخلی اضافه کرد: هیچ افزایش نرخی اعمال نشده و قیمت‌ها مربوط به دامنه نرخ‌ها در سال ۹۸ است، به عنوان مثال در...

تورج دهقانی زنگنه رییس سازمان هواپیمایی درباره نرخ بلیت شرکت‌های هواپیمایی در پرواز‌های داخلی اضافه کرد: هیچ افزایش نرخی اعمال نشده و قیمت‌ها مربوط به دامنه نرخ‌ها در سال ۹۸ است، به عنوان مثال در مسیر پُرتقاضایی نظیر تهران- مشهد حداقل نرخ ۳۵۵ هزار تومان و حداکثر ۷۰۱ هزار و ۳۰۰ تومان است.

وی اضافه‌کرد: از دید سازمان هواپیمایی کشوری، سقف و کف نرخ‌ها قابل قبول نیست و این چیزی است که شرکت‌های هواپیمایی تصمیم گرفته‌اند.

دهقانی‌زنگنه خاطرنشان‌کرد: معتقدیم عرضه و تقاضای بازار است که قیمت را تعیین می‌کند، اما متغیر‌های زیادی روی حمل و نقل هوایی تاثیر می‌گذارد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در عین حال گفت: برخی چارترکننده‌ها نرخ بلیت را افزایش می‌دهند، چارترکننده به صورت سلف‌خری پروازی را به مدت یک‌سال از قبل می‌خرد و در طول زمان با نرخ‌ها بازی می‌کند.

دهقانی‌زنگنه تاکیدکرد: مردم برای خرید بلیت باید از سایت شرکت‌های هواپیمایی بلیت تهیه کنند که معتبر و پاسخ‌گو بوده و قیمت‌های مناسب ارائه کنند.

فاصله‌گذاری اجتماعی در پرواز‌ها

این مقام مسوول در ادامه درباره رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در پرواز‌ها اضافه کرد: سازمان جهانی هواپیمایی (ایکائو) و انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) اطلاعیه دادند که نیازی به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هنگام پرواز نیست و طبق آمار، از هر ۲۷ میلیون مسافر هواپیما ممکن است یک‌نفر به کرونا مبتلا شود.

وی گفت: دستورات ایکائو و یاتا همچون دستورات سازمان بهداشت جهانی برای وزارت بهداشت، برای تمام شرکت‌های هواپیمایی معتبر است و تا جایی که به ایمنی پرواز لطمه نزند می‌توان آن را بومی‌سازی کرد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه سختگیری‌های داخلی، بیان‌داشت: پیش از این، تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید تا ۲ ردیف آخر صندلی پرواز‌ها خالی باشد تا اگر مسافری به عنوان مثال سرفه یا عطسه داشته یا مشکوک به کرونا باشد، به آن ردیف‌ها منتقل شود.

وی بیان‌داشت: با این حال از یکم آبان امسال به شرکت‌های هواپیمایی تاکید شد که فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و ۶۰ درصد صندلی هواپیما‌ها فروخته شود، این رقم در هواپیما‌های ATR به میزان ۵۰ درصد و در هواپیما‌های بزرگتر ۶۰ تا ۷۰ درصد ظرفیت است و هیچ مسافری کنار دیگری نمی‌نشیند.

دهقانی زنگنه با تاکید بر اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها، اضافه کرد: مسافران در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانند با شماره تلفن‌های ۲-۶۱۰۲۲۰۰۰ تماس بگیرند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top