کد خبر: 528534 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۸-۱۹:۳۳ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ . سیاوش خرسندی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اقدامات...

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

ضدعفونی خوابگاه‌های دانشگاه ۲ بار در روز

سیاوش خرسندی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اقدامات انجام شده به منظور تعمیرات خوابگاه‌های دانشجویی اظهار کرد: ۲ ساختمان از خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیر کبیر تعمیر اساسی شدند، یعنی از رده ۴ به رده ۲ در فصل تابستان ارتقا یافتند و وضعیت آن‌ها در حال اتمام است؛ بودجه مورد دید برای تعمیرات هم  بیش از ۲ میلیارد تومان هزینه داشته است.

خرسندی درباره وضعیت دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر با توجه به دوران کرونا گفت: از اسفند ۹۸ تاکنون حدود ۵ تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر فوت شدند و طبق تماس‌هایی که با خانواده آن‌ها داشتیم هیچ اعلامی نکردند که فوت فرزندان شان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا بوده است ؛ ما هم دلیل اصلی از دنیا رفتن این عزیزان را نمی‌دانیم، اما احتمال را به مرگ ناشی از کرونا ارتباط دادیم و از آن جایی که دسترسی به پرونده پزشکی شان نداریم؛ بنابراین با قطعیت نمی‌توانیم در خصوص مرگ آنان دید دهیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: مطابق طرح «خدا قوت» با بیش از ۳ هزار دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تماس گرفتیم و ۴۰ نفر از آنان شاید هم بیشتر اعلام کردند که خودشان یا خانواده‌های شان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه وضعیت اسکان دانشجویان اظهار کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا سعی کرده است تا اسکان دانشجویان در خوابگاه به صورت حداقلی باشد و تنها در موارد ضروری مانند انجام پایان نامه و پژوهش یا استفاده از آزمایشگاه و امکانات دانشگاه به دریافت خوابگاه اقدام کنند؛ در این خصوص به استادان تاکید کرده ایم که برای حفظ سلامت دانشجویان  اجازه دهند تا آنان فعالیت‌های خود را به صورت دورکاری انجام دهند.

خرسندی اضافه کرد: با اجازه استاد راهنما و دانشکده‌های مورد دید بعد از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا به بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر از خرداد ماه اقدام کردیم و تعداد اسکان ما بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ نفر متغیر بوده است.

نحوه ضدعفونی خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر

او درباره ضدعفونی خوابگاه‌های دانشجویی گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی از طریق کمیته سلامت دانشگاه صنعتی امیر کبیر به آزمایشگاه‌ها، کلاس‌ها، دانشکده‌ها، واحد‌های ستادی، خوابگاه ها، تغذیه، سلف و ... ابلاغ می‌شود تا حتما مطابق دستور وزارت بهداشت ضدعفونی این مکان‌ها به شیوه درست انجام شود.

خرسندی با بیان اینکه بودجه ویژه برای ضدعفونی واحد‌های خوابگاهی با توجه به ویروس کرونا در اختیار قرار گرفته است، تاکید کرد: با توجه به این بودجه روزانه ۲ بار ضدعفونی سطوح عمومی خوابگاه ها، دستشویی ها، حمام ها، دستگیره‌ها و پذیرایی انجام می‌شود، با قیمت بسیار مناسب ماسک را هم در اختیار دانشجویان قرار می‌دهیم تا سلامت جسمانی شان حفظ شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان کرد: در سطح خوابگاه‌ها و دانشگاه پوستر‌های ویژه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی قرار گرفته است تا تمامی افراد یعنی استادان، دانشجویان، کادر خدمات و ... بتوانند با مشاهده آن اطلاعات خود نسبت به ویروس کرونا را بالاتر برده و نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وظایف مورد دید را انجام دهند.

او در پایان یادآوری کرد: با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح خوابگاه و دانشگاه هیچ دانشجوی مبتلا به ویروس کرونا در خوابگاه به ما گزارش نشده است با مشاهده چند دانشجوی مشکوک از آنان تست گرفته ایم که خوشبختانه جواب منفی بود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top