کد خبر: 547660 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۱-۰۶:۱۸ ارسال توسط : |
19 بازدید
پ

. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، در سی و سومین هفته «تدبیر و امید برای جهش تولید» رئیس جمهوری طرح های بزرگراهی و فرودگاهی را در استان های خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی، گلستان،...

طرح‌های آزادراهی و فرودگاهی روی ریل افتتاح

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، در سی و سومین هفته «تدبیر و امید برای جهش تولید» رئیس جمهوری طرح های بزرگراهی و فرودگاهی را در استان های خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی، گلستان، سمنان، کرمان و هرمزگان افتتاح کرد.

قطعات ۱ و ۲ آزاد راه کنار گذر شرقی اصفهان به طول ۶۳ کیلومتر، کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان به طول ۹۷ کیلومتر، باند دوم کنار گذر جنوب کرمان بطول ۲۴ کیلومتر، همراه با توسعه فرودگاه‌های گرگان، ​مشهد، شاهرود و تبریز از طرح‌هایی است که امروز (today) با دستور رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.

طرح‌های آزادراهی و بزرگراهی امروز (today) نقش مهمی در تکمیل کریدور شمال - جنوب، ارتباط استان ها، کوتاه کردن مسیر تردد خودروها، ارتباط مراکز صنعتی و معدنی و حمل و نقل بار و مسافر می دارند.

طرح‌های توسعه فرودگاهی نیز از جمله افزایش طول باند، احداث پایانه، ​ساخت سوله، افزایش موقعیت پارکینگ هواپیما و محوطه سازی فرودگاه ها، بر سرانه پذیرش مسافر و اهمیت بین المللی این فرودگاه‌ها بویژه در بخش ترانزیت کالا و صنعت گردشگری خواهد اضافه کرد.

این طرح‌ها با اعتبار ۳ هزار و ۱۴۳ میلیارد تومان تکمیل شده است.

انتهای پیام/پ

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top